Eugenie

Eugenie Originální název: The Orange-Tree Plot

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1603-5

Knižní klub (2006) 80-242-1603-5 189

Nový román skvělé spisovatelky historických románů čtenáře přenese do revoluční Francie. Moci se ujímá Robespierr, všude panuje atmosféra strachu. Kdo bude další obětí jeho zlovůle? Eugenie de Talcy se narodila, jak se říká, se stříbrnou lžičkou v puse. Idylické dětství trávila na rodiném zámku, obklopena péčí milujícího otce a bezmeznou oddaností služebnictva. Pak ale přišla francouzská revoluce, a Eugeniin život se ze dne na den změnil. Hrabě de Talcy upadl v nemilost, a i když zemřel dřív, než se dostal pod gillotinu, Eugenie věděla, že musí svou vlast co nejrychleji opustit. Po otcově smrti na ni byl vydán zatykač a hrozil jí nejvyšší trest. Rozhodla se, že se vydá do Anglie ke staré přítelkyni své pratety. Sbalí si prár šperků a spolu se svou komornou Marií se vydává na cestu… (Založil/a: marta-b)

marta-b
  23. 7. 2011, 23:59
Upřímně, tohle se vážně nedá číst. Něco tak plného samých klišé, trapných předvídatelných zápletek (jestli se to dá zápletkama vůbec nazvat), jsem snad ještě nečetla. Ono asi ne všechno pod pojmem "lehké čtení na léto" je vážně stravitelné. Po téhle autorce nejspíš nikdy nesáhnu, možná na starý kolena, až zapomenu, jak špatně se její knížky čtou :o))
Ailees
  27. 12. 2011, 20:31
Ale ano, dá se to číst, ale s neskutečně velkým sebezapřením. Po Dynastii Morlandů (ač se i v ní vyskytují slabší díly) představuje Eugenie obrovské zklamání. Historické pozadí, které jsem vždy považovala za velké plus autorky, je zmíněno opravdu jen okrajově, záplatka je víc než chabá a předvídatelná, a vnitřní rozměr příběhu prostě neexistuje. Navíc mě překvapil originální název - The Orange-Tree Plot - kdyby se české nakladatelství rozhodlo pro přesný překlad, vsadím se, že by nikdo nepochopil, proč se tak kniha jmenuje. Protože jediný pomerančovník se v celé knize vyskytuje pouze v názvu hospody. To jen pro zajímavost :)