Čekání na smrt

Originální název: Death Watch

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1681-7

Knižní klub (2006) 80-242-1681-7 287

Tentokrát vypadá spíš na nehodu... Při požáru v motelu zemře muž s oprátkou na krku, jemuž najdou v krvi stopy po velkém množství alkoholu. Prostě se opil a spáchal sebevraždu a k požáru došlo omylem, když neopatrně odhodil poslední cigaretu... Jenomže pověstný instinkt inspektora Billa Slidera se zdánlivou jasností případu nenechá zmást. Ačkoli mu jeho nadřízený jasně vyloží, že finanční situace na jejich oddělení si žádá rychlé vyřešení případu - čímž míní okamžité potvrzení verze, že se jedná o sebevraždu - Bill se vydává po nejisté stopě. A brzy zjistí, že mrtvý muž kdysi pracoval jako hasič na jedné z londýnských stanic. A že není první z hasičů, kteří tam tenkrát pracovali, jenž zemřel za podivných okolností. A brzy se ukáže, že není ani poslední... Bill ale potřebuje čas... A netlačí na něj jen spořivý šéf. Také Joannu už přestává bavit být stále jen ta druhá. (Založil/a: marta-b)

Děčínský
  27. 8. 2016, 19:12
Od této autorky jsem nic jiného nečetl, než tuto knihu. Jinak je to spisovatelka plodná, má tři děti a mimo to, zatím, 28 dílů ságy Dynastie Morlandů, dále sérii Případy inspektora Slidera a další. Její detektivka mne zaujala a asi si ještě něco z knihovny, z tohoto žánru, půjčím. Na ženu je to dobrá detektivky (vraha jsem nepoznal). Jinak si myslím, že mužům přidává vlastnosti, které jsou někdy i čistě ženské. Postavy mi připadají až neskutečně neživotné (nadměrná vtipnost, chyby téměř žádné- až na šéfy) a mnohá vyprávění jsou vložena jaksi nadbytečně (vše se dá zdůvodnit). Jsem rád, že se mi někdy podaří najít něco pochybného. Ale je to dobrá, oddechová, četba.