Proces - Grafický román

Originální název: Der Proceß

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-538-7

BB art (2009) 978-80-7381-538-7 127

Jednomu nakonec nezbývá než smířit s poměry. Hlavně nevzbudit pozornost! Držet jazyk za zuby, i kdyby to člověku bylo hodně proti srsti! Pochopit, že ten velký soudní organismus setrvává věčně ve stavu pružné rovnováhy. Proces, slavný Kafkův román skvěle adaptovaný do komiksové podoby, je ponurým příběhem prokuristy Josefa K., kterému v den jeho třicátých narozenin vniknou do bytu dva neznámí muži a zatknou ho pro neznámé provinění.

Miss Utahraptor
  7. 9. 2011, 17:55
Proces se mi dostal do ruky dvakrát. Poprvé v podobě tohoto grafického románu. Příliš jsem od toho neočekávala- "komiksový" Hamlet, kterého jsem četla předtím byl minimálně úděsný. Tentokrát to bylo naopak. Černobílé obrázky se kupodivu držely předlohy zuby nehty, zároveň ale výborně vynikla (ne)příjemně stísněná atmosféra. Vše si zachovávalo patřičnou vážnost narozdíl od již zmiňovaného díla Shakespearova. A výsledný dojem byl vynikající.
Kdybych se někdy k Procesu potřeboval vrátit, rozhodně sáhnu po této versi.
mandarinkova
  17. 4. 2012, 11:10
Tento komiks jsem dostala jako dárek, ale byl pro mě krajním zklamáním. V mnohém se liší od knižní verze (dějově), tudíž rozhodně neslouží jako alternativa, pokud si chcete například ulehčit povinnou četbu. Celkově mám pocit, že se tato verze tak nějak minula účinkem...
hitchhiker
  10. 9. 2012, 21:44
Po grafické stránce se celkem povedl(mám slabost pro comics-noir), ale i tak asi budu muset někdy sáhnout po originále.