Psie poslanie

Profil knihy je v jiném jazyce

Psie poslanie

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3375-1

Ikar (2013) 978-80-551-3375-1 264

Všetci psi idú do neba... teda okrem tých, ktorí si ešte nesplnili poslanie tu na zemi!

Autor tohto bestselleru W. Bruce Cameron je presvedčený, že pes sa môže narodiť viackrát za sebou, aby dostal šancu zdokonaľovať sa v rozličných zručnostiach a v chápaní ľudského správania.
Aj románový psí hrdina sa vrátil na svet viackrát. Narodil sa ako túlavé šteniatko, ale tento život sa skončil tragicky skoro. Potom hľadá zmysel života ako neposedný zlatý retriever v náručí osemročného chlapca Ethana. Pri nespočetných spoločných dobrodružstvách sa naučí, čo všetko má zvládnuť „dobrý pes“. Lenže aj táto životná púť hrdinského rodinného maznáčika sa raz skončí. Keď znovu príde na svet ako šteniatko, musí sa popasovať s náročnejšími úlohami, aby mohol byť ľuďom naďalej užitočný. Pritom stále nosí v sebe túžbu opäť stretnúť „svojho chlapca“, ktorého nadovšetko miluje.

Psie poslanie hľadá a nachádza odpovede na základnú otázku – prečo sme tu? – a netýka sa to iba štvornohých havkáčov. Duchaplný, precítený a neraz aj vtipný príbeh okrem príhod jedného psa počas viacerých životov ponúka aj psí pohľad na medziľudské a ľudsko-psie vzťahy. Okrem iného nám pripomína, že láska nikdy neumiera, skutoční priatelia nás nikdy neopustia a každé stvorenie má na svete svoju nezameniteľnú misiu.

Z anglického originálu A Dog’s Purpose (Forge Book,
New York 2010) preložila Elena Guričanová.