Krajina hrubých čiar

Profil knihy je v jiném jazyce

Krajina hrubých čiar

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3427-7

Ikar (2013) 978-80-551-3427-7 208

Bývalá premiérka Iveta Radičová sa v rozhovore s novinárkou Ľubou Lesnou zhovára o stave demokracie na Slovensku. Vo svojich analýzach sa predstavuje ako politička svetového formátu.
Ostro, bez ružových okuliarov vidí, na akej ceste sa ocitlo nielen Slovensko, ale aj ostatné krajiny Európy. Čitateľom predostiera svoje názory na rozdelenie Česko-Slovenska, éru mečiarizmu a viaceré veľké politické kauzy.
Nevyhýba sa ani témam Gorila či generálna prokuratúra. Definuje príčiny súčasnej finančnej a ekonomickej krízy a poodhaľuje aj zákulisie vnútornej politiky.
Za jasným a presným pomenúvaním javov súčasnosti sa pred čitateľom vynára obraz čestnej, citlivej ženy s otvoreným srdcom a túžbou nezištne pomôcť každému, ako sa len dá. Ženy milujúcej život. A v neposlednom rade ženy s mimoriadnym zmyslom pre humor.

„Vážená pani predsedníčka vlády, v Čechách sa tomu vraví ,obeť dámy‘. Je to tá vôbec najvyššia možná hra! Chcem vám povedať, že si Vašu obeť pre tú našu mizernú, ale jedinú Európu, ktorú máme, veľmi vážim. Napokon, Vy nikdy nehráte nízke hry. Raz sa Vám to všetko spočíta. Keby som neveril, že sa to spočíta k dobru, nepísal by som Vám.“
Petr Pithart, podpredseda senátu ČR, október 2011

„Svoju zodpovednú funkciu si vždy vykonávala s veľkým osobným nasadením a jemnocitom, a tým si významne prispela k vynikajúcim vzťahom medzi Slovenskou a Rakúskou republikou.“
Werner Faymann, spolkový kancelár, Rakúsko, apríl 2012