Chyť ma

Profil knihy je v jiném jazyce

Chyť ma

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3378-2

Ikar (2013) 978-80-551-3378-2 384

„O štyri dni ma niekto príde zabiť. Najprv ma však musí chytiť.“

Detektívku D. D. Warrenovú neprekvapí len tak hocičo. Osamelá žena, ktorá sa potuluje neďaleko miesta činu, ju však ohromí nezvyčajnou prosbou. Charlene Rosalind Carter Grantová sa nazdáva, že o štyri dni ju niekto zabije, a špičkovú bostonskú detektívku žiada o vyšetrenie svojej budúcej vraždy.
Charlene jej vyrozpráva neuveriteľný príbeh. Každý rok dvadsiateho prvého januára zomrie ďalšia Charlenina priateľka z malého mesta v New Hampshire. Vraždy sa doteraz nepodarilo objasniť. Z trojice kamarátok zostala nažive už len Charlene a počíta hodiny do svojej smrti. Detektívka Warrenová však rýchlo zistí, že Charlene Grantová sa nevzdá bez boja – výborne strieľa, nebojí sa bitiek a je rýchla ako málokto. V detektívke to zároveň vzbudzuje podozrenie, či je Charlene naozaj obeťou, alebo páchateľka dokonalých zločinov. Vyšetruje tak dva prípady naraz: hľadá vraha, ktorý chladnokrvne likviduje bostonských pedofilov, a pritom objasňuje vraždy Charleniných kamarátok. Musí to stihnúť pred desivým výročím dvadsiateho prvého januára. Je mladá žena, ktorú prenasledujú temné tiene minulosti, skutočne v nebezpečenstve, alebo skrýva desivé tajomstvo a najväčším nebezpečenstvom je ona sama?

Z anglického originálu Catch Me (Dutton, New York 2012) preložil Marek Leško.

Lisa Gardner Lisa Gardner

ashleynka
  10. 11. 2016, 16:24
Výborná kniha plná napätia...Osobitne sa mi páčila zápletka, ako aj samotný dej a myšlienka. Až do konca knihy som nečakala taký záver, takže rozuzlenie bolo pre mňa prekvapením. Odporúčam pre milovníkov krimitrillerov :) Určite ešte siahnem aj po ďalšej knihe autorky.