V říši vlka: Tulák 2

Perseus - 2006
ISBN: 80-86481-93-X

Perseus (2006) 80-86481-93-X 352
Návrat (1998)

Chronologicky druhá kniha série Drenajská sága.

Hluboko v lesích žije zálesák Dakeyras se svojí dcerou Miriel. Vše se změní, když do kraje přijede skupina nejlepších zabijáků v čele s Morakem, které někdo najal, aby Dakeyrase zabili. Někteří ale vědí, kdo Dakeyras dříve býval a rozhodnou se mu pomoct. Je to bývalý gladiátor Anděl, mladý gladiátor Senta a divošský zabiják Belaš. Všichni se vydávají do barbarských zemí, kde se spolu s Belašovým kmenem, který čelí absolutnímu vyhlazení, postaví na poslední odpor ve starobylé pevnosti, proti hordám Temného šamana Žu Čao. Mezitím se Dakeyras musí postavit zkřížencům povolaným Temným šamanem, aby ho zabili.
Dokáže Dakeyras přežít? Může hrstka lidí odoloat útokům přesily? Nic není rozhodnuto, protože se znovu objevuje Třicítka, bojovní mniši Pramene, bývalý gladiátor Anděl nebyl v boji nikdy poražen. A Miriel? Tu cvičil nejlepší z nejlepších. Bývalý nájemný zabiják Dakeyras. Známý též jako Tulák. (Založil/a: Parm)

Niaro
  4. 10. 2012, 12:44
Pokračující přiběh Tuláka mě zcela pohltil. Je to jedna z mála knih, které jsem měl tu čest číst, kterou dokážete přečíst jedním dechem. Děj má spád a od záčátku do konce je vcelku napínavý. Přehnanost a nelogičnost, jež jsem vytýkal předešlému dílu, autor v této knize omezil na celkem zábavně únosnou hranici. Jistě by se našlo pár věcí, které lze této knize vytknout, ale sám se necítím být natolik sečtělý a erudovaný, abych to udělal. Nezbývá mi tedy, než hodnotit plným počtem ;)
Zuzzi
  22. 10. 2013, 12:38
Jedna z nejlepších knih ze série "Drenaj", postarší hrdinové se vzchopí k životnímu výkonu... čtivé, příjemné a hlavně tu neustále nevstávají z mrtvých davy bájných hrdinů :)
9/10