Originální název: Bridge to Terabithia

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-02048-8

Albatros (2007) 978-80-00-02048-8 135
Albatros (1999) 80-00-00728-2 117

Terabithia je kouzelná země, kterou si vymysleli desetiletý Jess a jeho nová spolužačka a kamarádka Leslie, lišící se od ostatních z Jesseho světa. Do Terabithie kromě nich nikdo nechodil; dalo se do ní dostat pouze přehoupnutím se na laně přes potok. Jess a Leslie v ní spravedlivě vládli jako král a královna a utíkali do ní před všedními dny.
Leslie přinese do Jesseho života spoustu zážitků, příběhů a hlavně skvělé přátelství. O to bolestivější je její nečekaná ztráta. (Založil/a: Zvejka)

Katherine Paterson Katherine Paterson
*31.10.1932

LeaLea
  24. 5. 2012, 8:09
Souhlas s Falbalou. Prvně jsem viděla film a podle obalu to pro mě byla jasná fantasy. O to větší přišlo zklamání, že se všechno odehrává jenom v představách dětí. Silný příběh už to nezachránil. Podruhé jsem už věděla, do čeho jdu, a příběh mě dostal mnohem víc.
Tojaheva
  7. 10. 2014, 10:14
Kdysi sem ji koupila, nevěděla do čeho jdu a příběh mě nakonec úplně vtáhla do děje. Od té doby jsem jí už přečetla vícekrát a fantazie dětí mě nepřestane okouzlovat.
Falbala
  23. 5. 2012, 19:31
Kniha popisuje autobiografický příběh zrání desetiletého Jesse a ztráty jeho nejlepší kamarádky. Jejich vymyšlená země je jen bonusem navíc. Proto kniha podle mě nepatří do žánru fantasy, ale do příběhů dospívajících. Matka Jesseho po dívčině smrti (v realitě ji zabil blesk) poprosila rodiče Leslie, zda by příběh jejich dětí mohla uveřejnit jako knízku a tak se vyrovnat s touto bolestnou ztrátou. Je to příběh o daru přátelství, o vnitřním dospívání, o srovnání hodnot a o tom, že se má člověk radovat z každého okamžiku, kdy je s lidmi, které má rád.
Demisha
  24. 10. 2016, 8:17
Dlouho jsem přemýšlela nad hodnocením, ale bohužel musím dát jen jednu hvězdičku. Od úplného propadáku to zachránila Leslie a Princ. Myslím, že jsem snad ještě nikdy nečetla knížku s tak nepříjemnými a sobeckými postavami. Vytvořit takové fiktivní rodiče bylo skoro za trest číst, děj kolikrát kolísal a občas některé věty neměly smysl. Rozhodně nedoporučuju, leda pokud chce někdo nekvalitně marnit čas.
Countee
  5. 6. 2014, 12:15
Úžasná kniha, hlavním tématem knihy je smrt a to, jakým způsobem se se smrtí své blízké kamarádky vyrovnává 10letý chlapec. Jedná se o příběhovou prózu ze života dětí, nikoliv fantasy (film se hodně odklonil od knižní předlohy). Pokud jste film neviděli (jako já), tak čtení knihy nezklame vaše očekávání. Kniha je zasazena do období hippies, popisuje typický "americký zapadákov", film se bohužel přenesl do současnosti.