Prečo? Načo? Ako?

Profil knihy je v jiném jazyce

Prečo? Načo? Ako?

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-971314-0-1

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-971314-0-1 178

Priznajme si, nenapadajú aj nás rôzne neobvyklé otázky, ktoré potom zo strachu z výsmechu zavrhneme? Alebo sa nimi zaoberáme len v najužšom kruhu priateľov a známych, aby sme sa neblamovali a neprišli o našu dobrú povesť!?
Táto knižka otázok a odpovedí s tým nemá žiadne problémy. Nerieši pocity blamáže či hanby, ale snaží sa vtipne, ale fundovane a s odstupom odpovedať na otázky, ktoré možno nenapadli milióny ľudí. Pretože: „Milióny ľudí videli padať jablko, ale len Newton sa spýtal prečo.“ (B.M. Baruch)
Kniha prináša odpovede na viac ako stovku otázok typu: Dajú sa vypnuté mobilné telefóny lokalizovať? - Ako sa odlišuje zástava od vlajky? - Dá sa športovaním premeniť telesný tuk na svaly? - Polepí prehltnutá žuvačka žalúdok? - Zbavuje káva telo tekutín? - Čo bolo skôr: sliepka alebo vajce? Alebo aj: Prečo nám rastú chlpy v podpazuší? - Prečo čkáme? - Dojčia vegánky vlastné deti? - Prečo majú muži prsné bradavky?
Takéto a mnohé ďalšie každodenné naliehavé otázky sa pretriasajú v rozhovoroch s kolegami, v krčmách alebo v osamelých hodinách zamýšľania sa nad sebou samým. Zväčša vedú k stavom bezradnosti alebo provokujú vášnivé diskusie samozvaných expertov.
V knižke nájdete na ne tie najpresnejšie a najvtipnejšie odpovede a vysvetlenia. S podporou často až neuveriteľných teórií celkom obyčajných „vzdelancov“ z ľudu, presvedčivo vystupujúcich polovzdelancov, nepolepšiteľných mudrlantov, ale aj serióznych spresnení pravých expertov.