Džez náš každodenný daj nám dnes

Profil knihy je v jiném jazyce

Džez náš každodenný daj nám dnes

Forza Music - 2013
ISBN: 978-80-89359-54-7

Forza Music (2013) 978-80-89359-54-7 208

Ďalšia z knihy rozhovorov známeho spisovateľa a publicistu Jána Štrassera tentokrát s naším najpopulárnejším a najvýznamnejším džezovým spevákom Petrom Lipom, ktorý v máji oslávi životné jubileum.

Peter Lipa, ktorý svoju kariéru odštartoval v už šesťdesiatych rokov, sa v nej vracia do svojho detstva, rokov dospievania, prvých dotykov s hudbou a fascináciou džezom, až po nesmelé začiatky ako profesionál, neúnavný propagátor džezu a zakladateľ nášho najvýznamnejšieho a zatiaľ jediného džezového podujatia: Bratislavských džezových dní.

V rozhovore sa Štrasser nevyhýba ani spoločenským témam, pýta sa na postoje, ktoré Lipa zaujal počas turbulentných rokov 1968 a 1989, na rodinné vzťahy alebo či sa dá z džezu zbohatnúť.

Výsledkom je skvele napísaná kniha, ktorá predstavuje speváka nielen ako umelca, ale aj citlivého a vnímavého človeka.

Peter Lipa Peter Lipa