Nemé vázy

Profil knihy je v jiném jazyce

Nemé vázy

Hladohlas - 2013
ISBN: 978-80-89502-28-8

Hladohlas (2013) 978-80-89502-28-8 76

Maya Bednárik Tarabová patrí k najväčším objavom slovenskej poézie, čo sa týka lyrickej milostnej poézie. Jej obrovský cit pre rým v dnešnej dobe voľného veršovania snáď nemá ani obdobu. Preto sa niet čudovať, že je na sociálnych sieťach veľmi obľúbená hlavne medzi jemnými dušami. A právom.

O knihe:

LÁSKA má veľa podôb a nie menej spôsobov vyjadrenia. Medzi najkrajšie patria verše. Stručne a výstižne odhalia naše pocity, náladu i blízkosť k milovanej osobe. Viem si predstaviť nádherné vydanie básnickej zbierky slovenskej poetky Maye Bednárik Tarabovej, kde verše dopĺňa lyrika obrázkov.

Určite by sa okamžite stala kultovým darom zamilovaných párov - tých odvážnejších i nesmelých, čo s námahou hľadajú tie správne slová. Lebo nemýľte sa, zaľúbené páry nemajú pripravené všetky tie reči o láske, ktorými nás kŕmia romantické filmy o láske. Jozef Kozaňák

O autorke:

Narodila sa v malej dedinke v okrese Topoľčany, no jej domovom je Hlohovec.

Miluje rodinu, čítanie, spev, hudbu, ale predovšetkým písanie básní, ktoré píše od svojich pätnástich rokov...

Maya Bednárik Tarabová Maya Bednárik Tarabová