Král za branou

Perseus - 2006
ISBN: 80-86481-91-3

Perseus (2006) 80-86481-91-3 384
Návrat (1997)

Chronologicky osmá kniha série Drenajská sága.

Uplynulo již více jak 100 let od hrdinné obrany pevnosti Dros Delnoch a říše zvaná Drenaj musí čelit nové hrozbě. Císaři, který se rozhodl podmanit si všechny za každou cenu, především však smrtí co nejvíce lidí. Tohoto šíleného tyrana drží u moci především jeho mocní dlaci, podle mnohých zkříženci vyvržení ze samého pekla. A k tomu všemu císaři slouží ještě tajemní templáři, mniši Temnoty a neporazitelní válečníci.
Této hrozbě se ale postaví obyčejní smrtelníci. Tenaka Chán, vyděděnec nenáviděný všemi pro svůj smíšený původ, Ananais, kdysi krásný, teď však fyzicky znetvořený bojovník a Decado, smrtelně nebezpečný šermíř, který však začíná pochybovat o svých schopnostech.
Každý z nich musí odložit svůj strach. Decado, kdysi bezvěrec, je vybrán, aby vedl znovu vytvořenou Třicítku - bojový oddíl mnichů Pramene - a spolu s nimi se postavil moci Templářů. Ananais musí opět prokázat svoje schopnosti bojovníka a s hrstkou lidí se postavit císařovým dlakům. Obstojí tito válečníci v boji se silami Chaosu? A Tenaka Chán? Ten se musí pokusit opět sjednotit kmeny Nadirů. Podaří se mu to, o co se kmeny snaží už stovku let? (Založil/a: Parm)

Radka Pařízková
  16. 3. 2015, 8:17
Fantastická kniha, která mě plně zaujala! Sice se člověk někdy chvílemi ztrácí, protože každá kapitoly ze začátku vždy začínají novou postavou, ale nakonec se člověk chytne. Čtenář musí být pozorný, ale vážně to stojí za to.
Linerkin
  4. 1. 2013, 15:34
Tuhle knížku jsem si zamilovala hned na začátku a od té doby z ní nemůžu odtrhnout oči. Ze začátku tam bylo moc zmatku, kdo je kdo. Stále se tam objevovali noví lidé. Úžasná knížka.