Kámasútra našich klamstiev

Profil knihy je v jiném jazyce

Kámasútra našich klamstiev

Motýľ - 2013
ISBN: 978-80-89482-79-5

Motýľ (2013) 978-80-89482-79-5 224

Strhujúci príbeh ženy, ktorá odmieta žiť v klamstve a je odhodlaná prevrátiť svet naruby, aby získala naspäť svoj život a šťastie.
Sabina po nečakanom zmiznutí svojej veľkej lásky zo zúfalstva uviazne v manželstve s Arturom. Vychovávajú spolu syna a zdalo by sa, že vedú dokonalý rodinný život.
„Opäť som sa po milostnom akte pol hodiny sprchovala a zmývala zo seba dotyky, ktoré sa mi hnusili a boleli ma na duši.“
Jedného dňa sa stane obeťou agresívneho násilníka a takmer príde o život. Po prebratí sa z kómy si nepamätá posledné dva dni pred útokom. Kto je muž, odpykávajúci si trest za spáchaný zločin? Akú úlohu hrá v celom prípade psychológ, u ktorého obeť hľadá pomoc?
Spolu s kamarátkou pátrajú po stopách zo Sabininých snov, ktoré sú odrazom skutočnosti. Postupne odhalia šokujúcu pravdu a s ňou roky poctivo strážené tajomstvo, vďaka ktorému je manželstvo s Arturom obojstrannou fraškou.
„Ťarcha toho, čo príde, ma celú opantala. Vedela som, že už niet kam ujsť. Že pravda vyletí von ako holubica zo strechy. A že ma vyslobodí z kámasútry našich klamstiev, kde sme sa nedokázali postaviť za vlastné pravdy a bojovať za svoje sny.“
Kniha je čiastočne inšpirovaná skutočnými udalosťami.