Žltý svet

Profil knihy je v jiném jazyce

Žltý svet

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3355-3

Ikar (2013) 978-80-551-3355-3 168

Keď si prečítate, ako rozpráva o svojej neľahkej, bolestnej skúsenosti ako o niečom, čo mu pomáhalo rásť a vážiť si život, otvoria sa pred vami tisíce možností a malicherné každodenné starosti sa rozplynú.

V období dospievania mal Albert Espinosa rakovinu. Prežil desať rokov zápasu so zákernou chorobou, ale zažil aj vzácne chvíle duševnej pohody. Za tých desať rokov sa všeličo naučil. Z vlastných skúseností, ale aj z toho, čo odpozoroval u iných. A z toho všetkého, zo stretnutia s krásnymi ľuďmi, jeho slniečkami, vznikol Žltý svet. Odrážajú sa v ňom hĺbky a rozmery jeho ľudského i autorského univerza, celý jeho duševný svet. Albert Espinosa nám predstavil nám svoj spôsob, ako sa dívať na svet, keď sa človek už prestal báť smrti.

Zo španielskeho originálu El Mundo amarillo (Random House Mondadori, Barcelona 2008) preložila Oľga Hlaváčová.