Ako si neskaziť život

Profil knihy je v jiném jazyce

Ako si neskaziť život

Nezistené / Iné - 2013
ISBN: 978-80-971258-1-3

Nezistené / Iné (2013) 978-80-971258-1-3 176

Vyštudovaná psychologička a novinárka Mila Meisterová sa zúčastní večierka, kde sa v kruhu hostí zmieni o svojom úmysle napísať knihu pre ženy, ktorá by mala byť o tom, ako si kvôli chlapom nekaziť život. A hlavne, ako už nikdy žiadnemu nenaletieť. Krátko na to dostane záhadnú poštu. Vo veľkej obálke nájde príbeh neznámej ženy, ktorá opisuje svoj vzťah k istému mužovi a jeho správanie k nej. Pri čítaní tohto príbehu sa samotnej Mile začne vynárať na povrch jej vlastný, podobný príbeh, ktorý prežila. Keďže ju neznáma prosí o rady a súhlasí s tým, aby Mila na základe jej príbehu napísala spomínanú knihu, novinárka neváha a začne písať.
Obom – Mile Meisterovej aj neznámej – sa natískajú či natískali rovnaké otázky:
Miluje ma muž, ktorému prejavujem svoju náklonnosť? Je správne, že som sa zblížila s niekým, kto mi spôsobuje zármutok? Prečo si vyberám stále ten istý typ, hoci som sa v takom už sklamala? V čom je pes zakopaný, kde robím chybu? Alebo je to celé o niečom inom? Ako spoznať, či to, čo je medzi ním a mnou, je vzťah?
To sú otázky, ktorým sa asi nevyhne žiadna žena, ak je vo vzťahu, ktorý ju nenapĺňa podľa predstáv. Ale nie každá je pripravená aj na odpovede.
Ak ste na ne zvedavé, milé dámy, začítajte sa...

Jarmila Repovská Jarmila Repovská