Star Trek: Voyager - Únik

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Laser-books - 2004
ISBN: 80-7193-167-6

Laser-books (2004) 80-7193-167-6 216

Hvězdná loď Voyager kapitánky Kathryn Janewayové trpí nedostatkem paliva a tak je nucena navštívit vrakoviště na dávno neobydlené planetě Alcawel.
Bohužel se ukáže, že některé z odstavených lodí nejsou vraky, ale funkční časoplány.
Tři členové výsadku nedobrovolně odcestují o tři sta tisíc let proti proudu času a beznadějně uvíznou v síti byrokracie, která střeží celé mezičasové cestování.
Kapitán musí vynaložit obrovské úsilí a dokonce zajmout Strážce - zaměstnance Kontroly, aby se jí podařilo svou posádku zachránit. (Založil/a: powell)

Dean Wesley Smith Dean Wesley Smith
*10.11.1950

Kristine Kathryn Rusch Kristine Kathryn Rusch
*04.06.1960

HELLBOY-DB
  23. 8. 2015, 19:21
Protože se tentokrát nepřeváděla televizní epizoda do knižní podoby, ale byl zde předložen úplně nový příběh, zaujal mě tento druhý díl o poznání víc. Autorské duo se tentokrát vyznamenalo a na vydařeném námětu civilizace žijící roztroušeně napříč časem vybudovali chytlavý, množstvím časových paradoxů správně kořeněný děj, který díky tomu svižným tempem upaloval ke svému finále. Prostě přesně ten styl, který se mi i u seriálu líbil nejvíc. A tak jediné co mě trochu mrzelo, bylo, že jsem si kvůli kratšímu rozsahu nemohl knihu vychutnávat trochu déle. ===100%