Život na druhom brehu

Profil knihy je v jiném jazyce

Život na druhom brehu

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3238-9

Ikar (2013) 978-80-551-3238-9 240

Čo sa deje so životnou energiou, ktorá udržuje našu existenciu a napokon zoslabne a stratí sa spolu s rozpadom tela?

Skutočnosť, že sa môžeme narodiť do nádherného sveta, je veľmi silným argumentom za to, že život nie je náhodná udalosť. Vesmír sa so strojovou presnosťou riadi zákonmi, ktoré vyvracajú naše predstavy o jeho chaotickej podstate. Život na Zemi nie je nijakou biologickou náhodnou udalosťou na jednej z planét slnečnej sústavy – vo všetkom sa skrýva určitý význam a zmysel. Len veľmi málo ľudí sa však nad tým zamýšľa. Oveľa ľahšie je nechať život jednoducho plynúť než hlbšie sa venovať otázkam, kto sme, prečo sme tu, odkiaľ sme prišli a kam ideme po smrti. Smrť je veľká neznáma napriek tomu, že všetci k nej smerujeme ako k svojej poslednej zastávke. Možno sa nazdávame, že ju oddialime, keď na ňu nebudeme myslieť, no príde čas, keď smrteľnosť pocítime na vlastnej koži. A hoci veda ešte vždy nevie dokázať ani vysvetliť existenciu nehmotného života, čoskoro sa dočkáme prelomu vo vedeckom chápaní života po telesnej smrti. Práve hnutie noetickej vedy spája objektívne vedecké metódy s hlbokým duchovným poznaním ľudstva, aby preskúmalo celú oblasť vedomia.

Z anglického originálu Afterlife (2011) preložil Štefan Kočiš.