Star Trek: Voyager - Koheze

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Laser-books - 2008
ISBN: 978-80-7193-255-0

Laser-books (2008) 978-80-7193-255-0 316

Posádka Voyageru nachází hvězdnou soustavu, již obývají tvorové, kteří by podle všech známých fyzikálních zákonů vůbec neměli existovat. Tyto zvláštní bytosti zvané Monorhanové se ocitli na pokraji vyhynutí; technika z hvězdné lodi Voyager by jim mohla zachránit život. Kritická situace, v níž se cizinci nacházejí, přiměje Janewayovou, aby na domovský svět Monorhanů vyslala Sedmou z devíti a poručíka B'Elannu Torresovou. Jejich raketoplán však znenadání poškodí šoková vlna, která navíc odmrští Voyager na místo, jež se nachází vně časoprostoru. Zatímco spolu B'Elanna a Sedmá vedou osobní válku, Voyager se na mimodimenzionálním bojišti snaží ubránit nepopsatelnému nepříteli. Je však dáno, že osud jedněch je těsně spjat s osudem druhých: je třeba překlenout nekonečnou propast mezi Voyagerem a ztracenými členy posádky... jinak všichni zahynou. (Založil/a: powell)

HELLBOY-DB
  30. 9. 2012, 17:48
Když srovnám tuto knihu se seriálem tak se příběh podařil a řadil bych ho k těm lepším dílům. Úvod, kdy se Voyager pokouší o záchranu neznáme lodi, tuto knihu dobře rozjel, trochu mě potom mrzí, že za polovinou už to nebylo tak vynikající jak na začátku. V druhé polovině se mě ale líbila dvojice B'Elanna a Sedmá. Ve výsledku tedy ne vynikající ale dost solidní a druhý díl určitě prubnu. ===80%