Na vine sú hviezdy

Profil knihy je v jiném jazyce

Originální název: The Fault in Our Stars
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2014
ISBN: 9788055140025

Ikar (2014) 9788055140025 240
Ikar (2013) 978-80-551-3329-4 240

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

Z anglického originálu The Fault in Our Stars
(Dutton Children’s Book, a division of Penguin Young Readers Group, Penguin Group, USA) preložil Milan Kopecký.
Verše preložili Ľubomír Feldek a Jana Kantorová-Báliková.

kamienkova33
  17. 5. 2016, 9:12
Nevadia mi ťažké témy, ktoré prevládajú aj tu, nevadí mi ani romantika, ale táto kniha nebola moja šálka kávy :-) Asi som jedna z mála, keďže ide o bestseller :-D Ale hodnotím ju ako pekný román so silným odkazom, chvíľami som sa ale nudila :-/
moani
  17. 10. 2014, 16:07
knižku som vyhrala v súťaži, inak by som si ju pravdepodobne nekúpila a to nie preto, že by bola zlá ale väčšinou si nekupujem knižky tohto žánru, knižka je krásna, jednoduchá, zaujímavý a smutný námet, hlavne až príliš reálny...priznávam padla aj nejaká tá slzička :) odporúčam hlavne mladším ročníkom a babám, ktoré majú radi romantiku...