Star Trek: Titan - Mezi dvěma světy

Star Trek: Titan - Mezi dvěma světy Originální název: Star Trek: Titan - Taking Wing
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-241-3

Laser-books (2007) 978-80-7193-241-3 344

Spojená federace planet se po desítce let bojů nachází na úsvitu nové éry. Hvězdná flotila se vrací k poslání mírově zkoumat vesmír, praktikovat diplomacii a rozšiřovat lidu Federace obzory. Jednou z lodí, jež tento úkol realizují, je USS Titan, kterému velí kapitán William T. Riker a jehož posádku tvoří biologicky nejpestřejší a kulturně nejrůznorodější skupina osob v dějinách Hvězdné flotily. Jejich mise se však neodvíjí podle plánu... Prétor Shinzon, který ve filmu Star Trek Nemesis vyvraždil romulanský Senát, je sám po smrti. Takto vzniklé mocenské vakuum uvrhlo Romulanské hvězdné impérium, odvěkého protivníka Federace, na pokraj občanské války. Znesvářené frakce nyní svádějí boj o kontrolu nad tříštící se civilizací, a padne-li Impérium, destabilizuje se tím celá oblast Galaxie. Dlouho očekávaná mise Titanu je odložena a Hvězdná flotila vysílá Rikera, aby v oblasti obnovil řád a uspořádal mírové rozhovory mezi romulanskými frakcemi, které by se měly dohodnout na rozdělení moci. (Založil/a: powell)

prkali
  3. 2. 2013, 9:34
Hvězdná flotila! - jupíííí! Agent! - bezva!! - a už začátek zní slibně: ´"Vy musíte být v Ki Baratan poprvé," pronesla žena stojící za agentem. "Tolik na téma splynutí s davem," pomyslel si agent....´ - nebo zajímavé přirovnání: krvavě zelený! - Já myslím, že by mě to mohlo bavit. Ještě jsem ale žádnej Star Trek nečetla a coby fanoušek seriálů jsem toliko středně pokročilá (nejvíc se mi líbil Voyager s neohroženou kapitánkou Catherine Janewayovou - v levé ruce fazer, v pravé hrnek kafe... - hlavně kvůli Doktorovi a Sedmé!), no, uvidíme... A už jsem za půlkou a na mou duši - mě to velice baví! Což jsem, přiznávám, tak docela nečekala.. (mimochodem, ten agent, o němž se zmiňuju, je Tuvok!... cože? .... že nevíte, kdo je TUVOK? ...)