Physikus

Originální název: Physik

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-524-6

Jota (2007) 978-80-7217-524-6 344

Třetí díl příběhů Septimuse Heapa začíná nevinně: dva přátelé, vysloužilý čaroděj Silas a strážce brány Koumes, objeví na půdě místnost se starým obrazem. Aniž to tuší, osvobodí ducha zlé královny, zakleté do obrazu pět století, a rozpoutají tak dlouhý sled neuvěřitelných událostí. Královna Etheldredda má tajné plány, a ani po staletích se jich nehodlá vzdát - touží po elixíru nesmrtelnosti! A právě Septimus jí k němu má dopomoci. Prostřednictvím kouzelného zrcadla je unesen do dávné minulosti a stane se učedníkem posledního alchymisty Marcelluse. Od něho se Septimus naučí tajemství alchymie, a co víc, objeví léky na lidské neduhy. Mezitím se Jenna s přáteli vydává na záchranou výpravu a také ani cestují v čase a zažívají fantastická dobrodružství.
Královna neváhá využít všech prostředků, aby získala, co chce. Jenna s kamarády svádí zoufalý boj za záchranu Septinmuse a snaží se zabránit ďábelským plánům zlé královny. Se zatajeným dechem budete sledovat příběh plný nečekaných zvratů, nebezpečných situací, kouzel i šťastných shledání. A opět se zde setkáte s čarodějkou Marcií, moudrým duchem Alterem, odvážným Cvočkem, Sárou a Silasem, dospívajícím drakem Ohnivákem, tetičkou Zeldou a dalšími nezapomenutelnými postavami z předchozích dvou dílů. Je to příběh, v němž se prolétnete prostorem i časem, budete se smát i bát, budete v něm čarovat. Přesto je to příběh laskavý, takže vás nenechá na pochybách, že nakonec přece jenom dobro zvítězí nad zlem. (Založil/a: Kaori)

Angie Sage Angie Sage
*19.06.1952

zichisek
  12. 10. 2011, 11:59
Předposlední díl této serie.Opět kniha psaná spíše jako pohádka,přesto velmi zajímavý a napínavý příběh.Rozhodně se u ní nasmějete.
petulka28
  8. 7. 2011, 16:45
Tahle kniha je dobra ale musite vytrvat.:-) Ze zacatku se mi zdala aspon pro me dost nezazivna. :-( tome mrzelo ale cetla jsem dal a byla jsem rada. :-)