Harry Potter a princ dvojí krve

Hodnocení:       91 %   (hodnoceno: 2677x)

Hodnotit tuto knihu můžete po přihlášení
Nemáte zde účet? - Rychlá registrace
Harry Potter a princ dvojí krve Autor:
Originální název: Harry Potter and the Half-Blood Prince

Fantasy / Dobrodružné / Pro děti

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Albatros - 2008

ISBN: 80-00-01819-5

Koupit knihu Koupit knihu
V oblíbených V oblíbených: 1078x    V přečtených V přečtených: 5505x  V knihovně V knihovně: 1532x      K přečtení K přečtění: 97x Právě čte Právě čte: 7x

6. kniha série Harry Potter.

Harry Potter tráví v Bradavicích již šestý rok. A není o nic lehčí než ty předchozí. Lord Voldemort se opět vrací a s ním i hrůza a napětí. Ohrožen není jen Harry, ale i celé kouzelnické společenství a nejspíš i obyčejný svět mudlů. Jak budou nyní hrdinové potterovské ságy čelit zlu a jakou daň za svoje postoje a činy zaplatí?
Nová Harryho dobrodružství berou dech a přinesou čtenářům četná překvapení, ať už jde o citové vztahy tří nerozlučných přátel, nebo postupně odhalovaná tajemství nejen lorda Voldemorta.

Komentáře ke knize Harry Potter a princ dvojí krve:

Řadit:   Od nejnovejších  |  Dle kvality
Magyana
UŽIVATEL Magyana - 20. 5. 2013, 12:57
Šestka je skvělá. Tečka.
Celé vyznění knihy je temnější, místy až děsivější (scéna v jeskyni není zrovna pro děti), hrdinové se nám začínají citově stabilizovat (zaplaťpánbu, ta puberta byla k nevydržení) a Brumbálova smrt na závěr je jen poslední kapkou k jejich osamostatnění.
Tiwala
UŽIVATEL Tiwala - 1. 10. 2012, 0:17
I když jsem ji hodnotila 5*, je to asi nejslabší kniha z celé ságy. Je to takové celé o ničem, i když je to nezbytné pojítko mezi 7 dílem a všemi ostatními.
LeaLea
UŽIVATEL LeaLea - 13. 9. 2011, 12:07
Můj asi nejoblíbenější díl. Nečtu moc knih dvakrát, ale tenhle jsem si podruhé z celé série neodpustila.
domingo
UŽIVATEL domingo - 9. 3. 2010, 1:40
Napoprvé lepší než s odstupem. Ono to čtenáře vtáhne, to depresivně temné podhoubí Zla (o půl druhé ráno musíte omluvit moje vyjadřovací schopnosti) je přitažlivé a dokáže zaujmout, ale co naplat - Rowling už tolkienovatí a začínám kolem hlavních postav (Brumbál, Voldemort, Snape) splétat magickou auru nedotknutelné posvátnosti. Pořád je to třetí nejlepší potterovská kniha, ale už to začíná být moc málo psychologické a moc fantasy. (3/5)
PeťkaW.
UŽIVATEL PeťkaW. - 26. 3. 2013, 10:56
Na tomhle díle oceňuju to, že jsme pomocí myslánek mohli vidět všemožné střípky, které dotvářely celý děj a upřesňovaly charaktery mnoha postav. Celé prostřední knihy značně potemnělo a zdepresivnělo, což je velký pokrok od prvních 4 dílů. Je tu víc smrti, temnoty, krve a rozhodně už nejde o pohádkovou knížku. Jak rostli začáteční čtenáři série, tak JK uzpůsobovala i celkový ráz a podobu knih, což je jedině dobře. Navíc mě hrozně bavilo její "pohrávání si" s postavou Snapea. Od prvního dílu tak nutila čtenáře bloumat nad tím, jestli je teda dobrý, nebo zlý. Jednou udělal dobrý čin, pak zase zabil Brumbála... byl to od ní skvělý tah, udržovat čtenáře pořád v nejistotě a hledat všemožná vodítka :)
Bloodym
UŽIVATEL Bloodym - 3. 12. 2013, 13:04
K tomuhle dílu jsem došla až časem. Kniha mi po prvním přečtení přišla, že se v ni toho moc neděje a je to jen příprava půdy na poslední díl. Po shlédnutí filmu a několika přečtení jsem však tento díl začala mít ráda.
Manon
UŽIVATEL Manon - 16. 12. 2013, 11:30
Tento díl mám asi nejmíň ráda z celé série. Víc se mi líbí gradující děj, který k něčemu spěje, ale tady jako by čtenář celou knihu jenom na něco čekal a to přijde na závěr, já vím, ale co celá kniha?
Ailees
UŽIVATEL Ailees - 19. 1. 2012, 16:14
Severus Snape jako jedna z nejdůležitějších postav? - Rozhodně geniální volba, i když mohl dostat mnohem víc prostoru. Celkově je děj až moc přesycen - příběh se zamotává, souvislostí přibývá a pochopení pomalu ubývá. Kdyby Snapea nebylo, asi bych hodnotila Prince dvojí krve hůř, protože mě to prostě nebavilo.
ilon-a
UŽIVATEL ilon-a - 28. 5. 2013, 23:47
S tím umíráním hlavních postav už to spisovatelka trochu přehání, ne? :D Ale už se konečně dostáváme k jádru věci, čím to vlastně je, že je ten hnusák bez nosu nesmrtelnej. :D (Btw. Kdyžtak tím hnusákem bez nosu je myšlen Voldemort :D)
honzik10
UŽIVATEL honzik10 - 30. 12. 2012, 8:14
Podle mně nejlepší knížka a nejlepší film. Šestka je prostě úžasná. Všechno si mi tam líbí, není co vytknout.
ribička
UŽIVATEL ribička - 12. 9. 2010, 18:57
U tohoto dílu se mi strašně líbily cesty do myslánky za minulostí Toma Raddleho. A na konci jsem tak strašně plakala. Pořád jsem si říkala, že to takhle přeci nemůže dopadnout.
Halalí
UŽIVATEL Halalí - 17. 7. 2010, 16:10
Nejhorší HP kniha (i film ve kterém to nejzajímavější z knihy - Voldemortova minulost - vlastně skoro úplně chybí...). Jen nevím, zda měla JKR opravdu všechno promyšlené, nebo zda si Viteály vymyslela na poslední chvíly ( a deník z HP2 ji do toho "pasoval" jen náhodou), ale spíš myslím, že měla všechno promyšlené dopředu. Snape je bezkonkurenčně nejgeniálnější postavou celého HP vesmíru...
stepuli
UŽIVATEL stepuli - 18. 2. 2014, 18:41
Tak tady už se nám to začíná komplikovat. Děj je pochmurnější, kouzelnický svět je rozdělený na dvě poloviny, které se přou kdo z nich má vlastně pravdu. Harry dospívá a začíná si uvědomovat, že ho čeká velký boj.
moonchild
UŽIVATEL moonchild - 27. 10. 2013, 17:14
Já být Harrym tak už se bojím vystrčit nos z pokojr.Lord Voldemort je velmi silný nepřítel.Harry ale stejně zvítězí.
Balu
UŽIVATEL Balu - 11. 9. 2013, 0:16
Po předchozím dílu studená sprcha. Potter nám jakž takž dospěl, nicméně se nám z něj stala telenovela okořeněná sem tam něčím čarodějným; navíc na neuvěřitelně nadbytečném počtu stránek! V Kameni mudrců je děje víc, a to je poloviční. Pátrání ve Voldemortově minulosti je to jediné, co knihu v mých očích aspoň trochu zachránilo, i tak ale vím, že si sérii jako celek už nikdy nepřečtu, a to právě díky tomuto dílu.
G8
UŽIVATEL G8 - 19. 2. 2013, 17:36
Půjdu proti proudu a vržení Snapea na hlavní jeviště označím za geniální tah. Naopak Brumbálův potenciál tu zůstává trestuhodně nevyužitý.
Nantong
UŽIVATEL Nantong - 17. 2. 2013, 21:08
Opět jeden z těch lepších dílů Harryho Pottera. Kniha mě vtáhla do děje a i když jsem knihu četla již několikrát, vždy mě bavila, jako poprvé.
yanniss
UŽIVATEL yanniss - 28. 9. 2012, 23:01
Jediný díl z této série, který jsem četla. Ne, že by mě Harry Potter nebavil ve filmové adaptaci, ale knihy mě nikdy nijak moc nelákali. Knížku jsem si přečetla jenom proto, že jsme byli na dovolené a já jsem si zapomněla knihu sebou, tak mi sestřenka půjčila právě tohohle HP. Vím, že jsem si čtení užívala a netrvalo mi ani tři dny knížku přečíst. Jestli je to nejlepší nebo nejhorší díl, říct nemohu. Ve filmové adaptaci to ale určitě nejlepší díl nebyl. :)
Blueberry
UŽIVATEL Blueberry - 21. 4. 2014, 8:00
The best of HP! Odkrýváme tajemnou minulost samotného lorda Voldemorta, odkrýváme ponurý příběh jeho nešťastného dětství, jeho šíleného génia a jeho pokrouceného pohledu na svět. Nejlepšejší díl, přečteno hned několikrát, nejvíckrát ze všech ostatních dílů. J.K.Rownlingová, ty válíš =P
Paity
UŽIVATEL Paity - 5. 9. 2013, 11:07
Nejslabší kniha v rámci Harry Potter series. Dvě hvězdy dávám v podstatě za to, že autorka dala větší prostor postavě Snapa, který protíná všechny knihy bez výraznějšího kontextu.
kajas1993
UŽIVATEL kajas1993 - 21. 8. 2012, 17:51
Pro mě nejhorší díl série, nového bradavického učitele ani bláznivou Lenku jsem si totiž nijak neoblíbila. Na konci se opět musíme smířit se smrtí jedné z hlavních postav, postupem času jsem ale zjistila, že tento čaroděj mi chyběl ze všech nejméně.
nečik
UŽIVATEL nečik - 20. 10. 2011, 11:27
U mně palec nahoru, že autorka dokázala zlikvidovat jednoho z největších klaďasů. Každopádně v posledním díle je vysvětleno proč.
Hazakiros
UŽIVATEL Hazakiros - 31. 10. 2013, 16:12
U knih na pokračování je dosti obtížné udržet gradaci, ovšem autorce se to daří s neuvěřitelným mistrovstvím, které si v ničem nezadá s kvalitou spisovatelů, jakými jsou např. S. King , D. Simmons, W. Smith. Na debutantku skvělá práce. 6. díl si v ničem nezadá s horrorem. Lepší nástup k závěrečnému vyvrcholení si lze jen stěží představit.
Lúthien Celebrindal
UŽIVATEL Lúthien Celebrindal - 28. 6. 2013, 0:26
Nechápu, jak je možné, že má zrovna tenhle díl tak vysoké hodnocení... Mně osobně se na něm líbily jenom ty vzpomínky a náhledy do minulosti Voldemorta, které ovšem nesouvisely s dějem, takže si troufám tvrdit, že kromě "dramatického konce" se tam celou dobu nic nedělo!
Rozhodně bych to nečetla znova, HP série pro mě končí čtvrtým dílem...pardon, ale je to tak!
Vé-Vé
UŽIVATEL Vé-Vé - 27. 7. 2012, 22:13
Jsem čaroděj a ne opičák, který mává klackem! - to a Křiklan mě na tomhle dílu nejvíc baví, ale to je moje soukromá deformace
hasickat
UŽIVATEL hasickat - 16. 8. 2011, 14:14
Podle mě nemá smysl psát chválihodné komentáře, ani vlastně jakékoliv jiné komentáře. Příběh Harryho Pottera se ani zdaleka nedá shrnout do pár řádků. Je to fenomén. A příběh, který Vás vtáhne do děje. I moji rodiče prohlásili, že tak úžasně propracovaný a promyšlený pohádkový příběh snad v životě nečetli.
Ryan
UŽIVATEL Ryan - 31. 1. 2014, 15:07
Šestka je označována jako "jen most k poslednímu dílu, ve kterém se toho moc neděje". Já však musím říct, že je Princ dvojí krve jedním z mých oblíbených dílů série. Navštívenky do Voldemortovy minulosti jsou parádní, stejně jako geniální Brumbálova dedukce a vůbec bych se nezlobil, kdyby tam těch flashbacků do minulosti bylo víc. Harryho rozvíjející se vztah s Ginny je rovněž plusem, který mohl dostat víc prostoru, než ve skutečnosti měl. Ale je třeba bejt rád za to, jak napsanej je, když si vybavím, jak neuvěřitelně chudáka Ginny zprasili ve filmu, tak se mě zmocnuje vztek ještě 4 roky po návštěvě kina.
rahzul
UŽIVATEL rahzul - 23. 10. 2013, 22:32
Opravdu jedna z mála knih, kterou se mi podařilo přečíst na jeden zátah. Proto je to pro mě asi nejlepší díl ze série.
Čikitka
UŽIVATEL Čikitka - 18. 11. 2012, 19:53
Miluji všechny knihy Harryho Pottera a už mám všechny přečtené snad čtyřikrát. Vždy mě dokonale vtáhnou do děje ;)
hrosula
UŽIVATEL hrosula - 8. 11. 2012, 18:08
První díl, který jsem četla ještě předtím, než jsem viděla film. Všechno se začíná pomalu rozmotávat. Také sem četla jedním dechem.
Harris
UŽIVATEL Harris - 3. 10. 2012, 21:34
Protože od přelouskání knihy si na každé desky sešitu píšu "Tento sešit je majetkem Prince dvojí krve".
jirkam
UŽIVATEL jirkam - 17. 8. 2012, 18:26
Tento díl jsem přečetl nespočetněkrát. Na film se mohu dívat bez zvuku a přesto vím, co se kdy děje. S radostí jsem sledoval první skutečné vztahové sblížení Harryho s Ginny, jasnou náklonnost Hermiony k Ronovi, úžasně vyvedenou Lenku, která se právě v tomto díle stala jednou z mých oblíbených postav. Profilovaní Severuse, definitivní proměna Malfoye, tahle kniha je prostě vrchol série, ačkoliv to není můj nejoblíbenější díl.
Kulekunka
UŽIVATEL Kulekunka - 6. 8. 2012, 1:04
Žádný slepičí bujón, ale poctivý vývar :-D Kdo si plete složitost a komplikovanost s nedomyšleností asi knihu tak úplně nevnímal a nepochopil. Už v předchozích dílech se z knihy pro děti stala téměř hororová knížka a další díly v tomto trendu pokračují. Severus Snape dostává konečně více prostoru (stále málo) a dokáže ho využít naprosto geniálně. Když už není Sirius, tak to musí zachránit aspoň Severus :-D
ZlatiHra
UŽIVATEL ZlatiHra - 15. 3. 2012, 23:12
Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším z celé heptalogie. Opravdu skvělá, plná zajímavých zvratů! Obdivuji autorku pro její schopnost napsat něco takového.
monsulka
UŽIVATEL monsulka - 10. 3. 2012, 22:27
Je to zajímavá kniha a souhlasím s komentářem pode mnou, že je Sverus Snape jako jedna z nejdůležitějších postav geniální volba.
kat
UŽIVATEL kat - 3. 2. 2011, 12:24
Já si opravdu nemůžu pomoct, ale já z tohohle dílu nadšená rozhodně nebyla. A z filmu rovněž, ten závěr mi tam přišel moc krátký. Jinak ale můžu říct, že jsem se nemohla dobrat konce, protože po smrti Brumbála a během jeho pohřbu jsem brečela jak malá :D
lenisko
UŽIVATEL lenisko - 19. 12. 2012, 15:55
Takový klid před bouří.. Líbila se mi kniha, vše tu opět dávalo svůj smysl, vše bylo opět promyšlené, jistojistě temnější... Velké finále se blíží.. Díky JKR!
antiKamenjak
UŽIVATEL antiKamenjak - 19. 12. 2012, 15:25
Harry Potter je série knih, které jsem četl od dětství a vyrůstal s hlavními postavami. Po každé přečtené knize jsem šel do kina a mě jako malého tato kniha opravdu neskutečně bavila. Dnes už bych po ní ovšem asi nesáhl. I když kdo ví, třeba se jednou dostaví nostalgie.
Mikka
UŽIVATEL Mikka - 25. 7. 2012, 12:07
I pošesté mě Rowlingová přesvědčila! Jestli někdo říká, že spisovatelka vařila z vody a že jí docházejí nápady, tak mě napadá otázka: "Sakra, co jste to četli?" Výborná práce!
Snowfall
Hodnocení
UŽIVATEL Snowfall - 24. 7. 2012, 11:25
Naprosto nejhorší díl celé série, ve kterém se projevuje nedomyšlenost světa HP. Rowlingová prostě vařila z vody a to, co uvařila, nebyl ani slepičí bujón, byla to prostě teplá voda. S tímto dílem začíná má averze na sérii HP.
CreatorJH
UŽIVATEL CreatorJH - 20. 11. 2011, 19:16
Ačkoli mnozí říkají, že v knize se nic neděje, pro mě je to jedna z nejlepších knih. Vyvažuje napětí a emoce. Konec knihy je jednoznačně úžasný! Celkově je v knize možno procítit onu těžkou dobu temna, o které se mnohokrát zmiňoval Brumbál. Doteď nezapomenu, jak opravdu temně vyzní věta, že jistého ředitele jisté školy našli mrtvého v chatrči na severu. Miluju tuhle knihu ;)
eormis
UŽIVATEL eormis - 10. 8. 2011, 18:39
Jedním slovem nádhera! nový profesor lektvarů, záhadné události, vzpomínky pro pochopení Pána zla, výprava do neznáma a trochu smutný konec, to vše navnadí na další díl.
jakub.s
UŽIVATEL jakub.s - 27. 5. 2011, 15:11
Po pátém dílu, který mě moc nezaujal, přichází Princ dvojí krve. Zajímavý začátek, pěkné pokračování, skvěle dojemný konec s provokujícím otázníkem visícím nad iniciálami R. A. B., ale i nad budoucností hrdinů... Wow :)
honzajh
UŽIVATEL honzajh - 11. 2. 2011, 10:28
Kdo by čekal že princ dvojí krve bude.....(to si přečtete a budete ohromeni). Vzpomínky na dětství Voldemorda to je dokonalé. Śkoda, že tam zemře...(to si taky přeštete).
Snow
UŽIVATEL Snow - 20. 10. 2010, 1:18
Prve jsem knihu četl jako neoficiální překlad na jednom blogu. Bylo to super co den čekat na nové přeložené stránky a pak je číst v tramvaji cestou do školy! O proti filmu je kniha dobrá, i když místama nudná
Piinkpet
UŽIVATEL Piinkpet - 10. 3. 2010, 17:35
Lepší díl před tím posledním jsme si skoro ani nemohli přát
Lucie Šilhavá
UŽIVATEL Lucie Šilhavá - 22. 6. 2014, 19:26
Asi je to tím, že je Harry Potter tak zkomercializovaný, ale toto je poslední díl, který jsem vzala do ruky (a moc se mi líbil). Poslední knížku jsem nečetla a ani mě to popravdě moc neláká...
Michajel
UŽIVATEL Michajel - 19. 3. 2014, 23:00
Suprová knížka, otřesný film :D kniha se mi líbila hned po sedmém díle nejvíc, Harry už byl dospělejší, ale ne úplně, přecejen to je pořád puberťák :) strašně jsem si oblíbila Severuse, byl to takový ten charizmatický záporák. Vytkla bych, že děj byl hrozně zdlouhavý, vše se pořádně rozjelo až úplně na konci, minizápletečky, jako skřítci hlídající Malfoye, mě moc nebavily.
Marťa Vachová
UŽIVATEL Marťa Vachová - 30. 11. 2013, 12:12
Pamatuji si, když mi tuto knihu přinesli o půlnoci pošťáci do schránky. Tehdy vyšla v Anglii právě o půlnoci a já si ji předobjednala. Měla jsem ji přečtenou během dvou dní a byla jsem velice nadšena. Samozřejmě se to neobešlo bez slz.

Knihy H.P. miluji! Nikdy jsem nečetla jejich český překlad - nemohu posoudit. Proto se mi možná i líbí, že nejsou změněny. Nevím. Líbí se mi i jejich namluvena forma od skvělého baviče Stephena Frye. Opět v angličtině. Filmy mají také něco do sebe... ale nikdy bychom neměli srovnávat knihu z filmem. To přinese určitá zklamání. Je to totiž dílo samo o sobě a zaslouží si vlastní hodnocení.
LadyAnn
UŽIVATEL LadyAnn - 22. 10. 2013, 22:25
Asi jedna z těch méně zábavných, akce se objevuje jen na konci a přece to není žádná velká událost, takže asi tenhle díl zachraňuje jenom to, že se tam dají najít dobré hlášky.
iheartbooks
UŽIVATEL iheartbooks - 13. 10. 2013, 13:13
Můj nejoblíbenější díl. Konečně je v Harry Potterovi nějaká romance. Také ve mě tenhle díl dokázal vyvolat hodně emocí (obzvláště na konci).
bbakova
UŽIVATEL bbakova - 12. 10. 2013, 12:07
Knížka je pěkná,ale asi nejnudnější z celé ságy Harry Potter.Pojednává o ničem,zajímavá je asi až v posledních 50 stránkách.
Romainx
UŽIVATEL Romainx - 10. 10. 2013, 17:31
Předposlední díl ságy splnil svůj úkol dokonale - rozehrál děj ve větší šíři, vznesl spoustu otázek, z nichž většinu nechal nezodpovězených - no prostě ideální příprava terénu pro velké finále. Líbí se mi větší porce vztahové problematiky - pro mě tomu dává realističtější nádech. Co se týče postav, je opravdu škoda, že nejgeniálnější postava celé ságy - Severus Snape - tady nedostala více prostoru. Poprvé mě taky opravdu zaujala postava Ginny Weasleyové - myslím, že je zde napsaná fakt geniálně. Prostě celkově úžasná kniha - pro mě jedna z nejlepších z celé ságy.
flagrin
UŽIVATEL flagrin - 16. 9. 2013, 18:44
Strašně krásně napsaný díl. Nádherná úvodní kapitola, skvělý předstart pro velké finále. Tady se dozvíme mnoho informací, ale zároveň nic. A nádherný konec :)
hanul.s
UŽIVATEL hanul.s - 27. 11. 2011, 10:38
Tenhle díl je skvělý. Líbí se mi jak popis život bradavických studentů, tak příběhy v myslánce o Tomu Raddlovi. A v době, kdy ještě nebyl poslední díl, tak to bylo o to šílenější a nejskvělejší, kolik otázek a domněnek o pokračování se objevilo...
Aneta
UŽIVATEL Aneta - 6. 7. 2011, 9:09
Princ dvojí krve se mi ze všech dílů líbil asi nejvíce. Jsou tam kapitoly, kdy Vás zamrazí, také jsou tam kapitoly, kdy se slastně usmíváte nad Harrym, který prožívá svou první opravdovou lásku a určitě si na závěr popláčete, když zemře jedna z klíčových postav. A aby toho nebylo málo, J. K. Rowling Vám zamotá hlavu se záhadnými iniciály, takže letíte prolistovat všechny knihy a pátráte, která z postav dané iniciály má. Dokonalé.
Moni33
UŽIVATEL Moni33 - 16. 6. 2011, 22:02
Tahle kniha je vlastně čekání na závěr celé ságy. A přesto je zde spoustu důležitých informací. I když je spíš kniha taková oddechová a nic moc se neděje, líbí se mi , že se konečně dozvidáme něco víc o Voldemortově životě.
caroleen
UŽIVATEL caroleen - 7. 3. 2011, 16:23
Opět kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Sice se mi několikrát zastavil, ale to je spíš plus :) Čím více dílů Harryho jsem přečetla, tím více jsem si uvědomovala, že paní spisovatelka to musela mít promyšlené od samého začátku. Což je podle mě téměř nemožné. A nebo děj upravovala postupem času. Jestli ano, tak to ale dělala naprosto bezchybně. Tolik detailů, jak to jen mohla všechno pochytit? Ještě teď mi nad tím zůstává rozum stát.
FoxyRomy
UŽIVATEL FoxyRomy - 14. 1. 2011, 10:59
Podle mě je tento díl ze všech nejlepší.. knížka je prostě parádní, film už tolik ne. V tomto dílu je vysvětleno mnoho z dílů předchozích a ještě je na konci velmi dojemný :(
kayluska06
UŽIVATEL kayluska06 - 6. 1. 2011, 16:29
Film byl parádní, ale kniha? Abych byla upřímná - nic moc. Děj šestky je opravdu složitý a hodně těžko pochopitelný - už to dávno není čtení pro děti. Vyžaduje náročnější čtenáře. Ne že by se mi zrovna nelíbil, bylo tam pár výborných scén, ale přesto bohužel nedávám knize víc než tři hvězdičky.
Zaori
UŽIVATEL Zaori - 30. 8. 2010, 21:32
Když jsem tento díl četla poprvé, moc se mi nelíbil, snad kromě začátku a konce, kde se dělo něco zajímavého a prostředek mi přišel jako vycpávka. Po shlédnutí filmu (na kterém jsem byla s babičkou, která Harryho taky přečetla) jsem si tuto knížku oblíbila a když jsem ji pak četla znovu, bylo to o poznání lepší, dokonce skvělé.
Itter
UŽIVATEL Itter - 30. 8. 2010, 20:10
Pamatuju, že jsem měl první neoficiální překlad natištěnej po 2 stránkách na A4 :) a pak jsem ještě, samozřejmě několikrát, četl finální knihu. Víceméně se to lišilo jen v názvech některých věcí a lidí.
Kavischka
UŽIVATEL Kavischka - 27. 6. 2010, 14:47
Je jedno jestli mi bylo 12 nebo 22, Harry Potter patří ke knihám mého srdce:) Nerozlišuji první, čtvrtý nebo poslední díl, krásné jsou všechny! A pak že dospělí pohádky nečtou:)