4 2012

ISBN: 978-80-257-1707-3

Argo (2016) 978-80-257-1707-3 464
Argo (2009) 978-80-257-0128-7 464
Argo (2006) 80-7203-787-0 464
Argo (2006) 80-7203-770-6 565 Ilustrované vydání.
Metafora (2003) 80-86518-43-4 584

Kniha líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód. Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.

Introvert
  15. 2. 2014, 19:56
Mám ráda Brownovy knihy. Vždycky je to trochu přestřelené; kdyby toho jeden člověk v tak krátkém časovém úseku stihnul tolik, jako Robert Langdon (navíc na hranici lidských možností), nepochybně by zemřel vyčerpáním. Zatím se tak nestalo,což je dobře. Autor ví, jak na čtenáře. Každá z kapitol končí tak, že vám nedovolí knihu odložit. Je to smyšlené, nereálné, propletené, nesmírně čtivé a zábavné. Těším se na další díla tohoto spisovatele.
s-reader
  19. 9. 2011, 8:36
Opět jedna kniha, v níž Pan Dokonalý a Paní Dokonalá spasí svět. Svět byl v knihách spasen tolikrát, že si ani nezaslouží. Dan Brown si opět vybral provokativní téma, vlastně abych byl přesný, Andělé a démoni jsou předchůdci Šifry. Ale to nevadí, je jedno, jestli čtete napřed Šifru nebo Anděly. V obou případech platí, že přečtení jedné knihy prozradí děj i zlosyna knihy druhé, tak podobné jsou postupy v obou dílech.
Dan Brown má pozoruhodnou vlastnost zpracovat jakékoliv téma žalostně kýčovitým způsobem. Zápletku, která je velmi dobře rozpracovaná a z které by se dala vytěžit opravdu kvalitní a výborná kniha degraduje pouhými několika detaily: vlastnostmi postav, dialogy, necitlivým vysvětlováním problému, odpočítáváním do nuly a nedostatkem humoru.
Vysvětlím, co mám těmi body na mysli.
Kladné postavy Dana Browna jsou jako naprosto dokonalé. Fyzickým vzhledem, ušlechtilostí duše, schopnostmi jak na poli sportu, tak i jiskrného intelektu. Brown jejich vlastnosti korunuje neobratným popisem hodným červené knihovny. Už takový úvod dokáže znechutit.
Pokud je potřeba čtenáři osvětlit nějaký problém, dokáže Brown vložit pomocnou otázku do úst člověku, který by měl být na takové výši, že by takovou pitomost neměl z huby vůbec vypustit nebo se stydět a vrátit celou sadu svých vysokoškolských diplomů.
Obrazně řečeno, pokud má vybuchnout bomba, zastaví se odpočítávání na nule. Vím, že se takový postup používá u akčních filmů běžně pro zvýšení napětí (ale prosím vás, kdo by v dnešní době už tím byl napnutý), ale už je to trochu otravné.
Náznak nějakého odlehčení jsem v Brownových knihách nenaleznul, hledal jsem snad špatně?

Pokud by alespoň části těchto věcí, které mi kazí dojem z knihy, nebylo, dokázal bych si najít dost momentů, které bych ocenil. Nevadí mi ani scény, které se týkají antihmoty, přestože jsou z fyzikálního hlediska dost nesmyslné, ale to je zcela v kompetenci autora a technické řešení výroby a skladování antihmoty nejsou prioritou knihy. Naopak to považuji za docela zdařilé. Je tam mnoho výborných postřehů, ať už se týkají CERNU nebo Vatikánu, vztahu vědy a náboženství. Ale neztrácím naději, třeba Brownovi zůstane schopnost kombinace a vytváření zápletek a časem se naučí lépe psát.
janeicka
  7. 3. 2015, 11:49
Na základě mírného nátlaku kamarádky, jejíž nejoblíbenější autor je právě Dan Brown, jsem se i já odhodlala k přečtení prvního románu s Robertem Langdonem. Musím souhlasit, že se jedná o velmi čtivé dílo, které tak nějak ubíhá samo. Zápletku jsem si matně pamatovala z filmového zpracování, což mi tak nevadilo, spíš mi vadily určité těžko uvěřitelné činy superhrdiny Roberta Langdona, který zvládá naprosto všechno během 24 hodin - vypořádat se s trénovaným zabijákem, seskočit z helikoptéry bez padáku atd. A let z Bostonu do Ženevy za jednu hodinu? No nevím...
Tiwala
  30. 9. 2012, 20:49
Moje druhá kniha od D.Browna a dle mého názoru poněkud zdařilejší, než ta první. Bohužel jsem před tím viděla film, takže jsem hodně věcí znala už dopředu, což mi celkový dojem z knihy trochu zkazilo.
Peetuliska
  4. 5. 2014, 22:49
Církev versus věda a dávný spor mezi nimi. Čtivá kniha, která vám ukrátí pár dní, než ji dočtete. Podruhé už ji číst ale nemusíte, slouží spíš k pobavení než nějakému filosofickému rozjímání. každopádně perfektní odpočinková kniha na léto.
Bastet
  10. 6. 2010, 13:36
První román s Robertem Langdonem a můj asi nejoblíbenější. Dalo by se namítat, že mnohé z děje je přitažené za vlasy, ale jedná se o fikci a tak se to i musí brát.
Fabienne
  24. 6. 2011, 10:54
Kdysi jsem přečetla Da Vinciho kód jedním dechem a moc se mi líbil. Jenže z téhle knihy mě na konci skoro bolela hlava a v noci se mi zdálo o Iluminátech ..... Děj má sice spád, ale přišlo mi to už dost překombinované.
lensha95
  11. 3. 2012, 11:29
Moje 2. kniha od Browna a líbila se mi asi nejvíc. Napsaná tak, že se od ní nedokážete od trhnout a nedokážete odhadnout jak to dopadne.
Strhující hra s časem v ulicích Říma.
Když sem viděla film, nedokázala jsem uvěřit, co z toho udělali a jak zničili působivou knižní předlohu
rt12
  16. 9. 2014, 16:31
S touto knížkou to mám stejné jako s Béčkovými akčními filmy. Nic od nich nečekám a mohou pouze překvapit. Zde se překvapení nekonalo, vše jede podle známého scénáře. Hlavní hrdina je přirozeně k neutahání a z každé šlamastyky se dostane. Objeví se i kráska a navíc je to inteligentní fyzička, cvičící jógu. Neřád je ošklivý nejen vnitřně, ale i odpudivě vypadá a je chlípný. Prostředí Vatikánu je vylíčeno ponuře a záhadně. Je pravda,že u zmínky o ,,antihmotě\" , jsem sebou vždy škubla a čekala kdy se objeví Jessie i se svými Gravitačními rukavicemi.Šifru mistra Leonarda jsem nečetla a podle komentářů zde, si jí dám až tak za dva roky.Ale zase taková hrůza to nebyla a číst se to dalo.
Rames
  6. 9. 2013, 19:33
Tento román nelze než pochválit. Ano je trochu přitažený za vlasy ale je to ROMÁN a velmi čtivý. Myslím že kniha velmi pomohla turismu a Italové by autora měli nosit na rukou. Dokonce nás děj zaujme natolik že ani nevnímáme otravného Langdona který svou dokonalostí irituje každého obyčejného čtenáře zalezlého ve svém pohodlném křesílku.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 2:58
Velice poutavý příběh, Brown dokáže vykreslit psychologii postav a konkrétní situace natolik, že vtáhne do děje. Trochu přemýšlím, že i když příběh zní dost fantasticky, může být jednoho dne něco podobného hrozbou pro lidstvo.
teola
  29. 7. 2011, 18:18
Nevím čím to bylo, ale četla se mi lépe než Šifra, utekla mnohem rychleji... Jasně, jsou tam věci, kterým těžko uvěříte ( přežití Langdona - to mi přišlo trochu uhozené), ale třeba jako kniha na prázdniny to poslouží dokonale.
Bloodym
  29. 11. 2013, 17:30
Andělé a Démoni jsou prvním dílem, ve kterém se objevuje Robert Langdon. Tuto knihu i Šifru jsem přečetla před filmy a musím říct, že jsem za to ráda, protože po filmech si nejsem jistá, že bych se k tomu odhodlala. Tento díl je méně známý než mediálně mnohem propagovanější Šifra mistra Leonarda, ale podle mého názoru lepší.
Pend
  23. 3. 2014, 8:29
První kniha s Langdonem, kterou budou patrně všichni číst až po Šifře.
Souhlasím s uživatelem s-reader, prakticky ve všem. Problémem těchto knih je, že se berou až příliš vážně.
Ale čte se to pěkně, ne že ne.
Ivet
  7. 3. 2015, 10:19
První seznámení s Danem Brownem, který se na mém to-read listu vyhříval již několik let. Rozhodně se vrhnu i na další díly série, neboť Andělé a démoni se řadí mezi nejlepší knihy, které jsem v poslední době četla.
Naštěstí jsem si některé zásadní momenty filmu už nepamatovala, a tak pro mě čtení knihy bylo zábavní i napínavé. Odlišnosti od filmové verze jsou občas trochu větší, ale stejně splnily svůj účel. Ve filmu jsem tomu moc pozornosti nevěnovala, ale v knižní předloze je Robert Langdon vyobrazen jako skrytý superhrdina, který dokáže zachránit den a celý svět bez spánku, jídla a dokonce i bez oblečení. A zdá se být nesmrtelný!
Styl psaní je chytlavý, postavy nejsou otravné a jejich charaktery a minulost jsou dobře vymyšleny, prostředí je velmi zajímavé a člověk se dozví spoustu nových věcí a faktů, které by si sám třeba nevyhledal. Navíc italština je teď mým koníčkem pro volný čas, takže jsem při čtení i trochu cvičila a rozšiřovala si svou znalost jazyka.
Nantong
  19. 11. 2014, 16:57
Kniha Andělé a démoni se mi dostala do ruky až pár let po přečtení Šifry mistra Leonarda, takže mi ani nevadilo, že je hlavním hrdinou opět Robert Langdon. Kniha se mi líbila, i přes odčasné trochu přehnané scény. Každopádně se mi četla jak jinak než jedním dechem.
LadysR2
  21. 3. 2013, 20:11
Perfektní nápad, ze kterého se dalo vytřískat víc a slabší styl vyprávění. Takže 3/5. A silně mi vadilo, že má Brown asi univerzální kostru knih, na kterou pak dolepí novou vatu a má to! Podobnost s Da Vinciho kódem je až otravná. A je to škoda, protože vymyslet zápletku umí
ondrasek
  19. 5. 2012, 6:53
Stejně jako Šifra mistra Leonarda mě i tato kniha uchvátila promyšleným dějem odehrávajícím se v reálných lokacích a strhující příběh mě prostě nepustil až do konce knihy.
A i když je koncept knihy (krásná žena po ruce, řešení hádanek, omezený čas, nepředvídatelný zvrat na konci) naprosto stejný jako u Šifry, báječně jsem se bavil a navíc se i vzdělal a hned jsem hledal na internetu urychlovač částic CERN ve Švýcarsku nebo hrobku Rafaela v Panteonu.
G8
  19. 2. 2013, 16:22
Možná byla chyba v tom, že už jsem měl za sebou Šifru, když jsem se chopil tohohle "veledíla". Místo aby mě to na začátku ohromilo pár bombastickými teoriemi o kolosálních spiknutích, se dostavil starý známý pocit, že Langdon je zpět a v plné síle. Pak už stačilo jen odpojit mozek a užívat si.
Ajka13
  26. 1. 2013, 19:39
Jedna z věcí, které mi celkový zážitek z knihy zkazily, je film, který jsem bohužel viděla dřív než četla knihu, tudíž jsem byla připravena o to největší překvapení. Další mínusko, opravdu malé mínusko, byl pro mě konec, který mi svým způsobem přišel docela roztahaný. Ale místy jsem opravdu zadržovala dech, pozdě v noci se nutila knihu zavřít, takže myslím, že svůj účel splnila. Zaujala mě tak, že si ji možná v budoucnu znova přečtu. Znovu zmíním, že autorův vypravěčský styl je ohromný, plynulý, napínavý, ale hlavně plný zajímavých věcí, díky kterým jsou jeho knihy o nějaký ten stupeň výš. Bravo, Mr. Brown!
Luremaster
  11. 12. 2015, 10:05
Nevím do jaké míry to bylo způsobeno překladem, ale nedalo se to vůbec číst.. oproti padesáti odstínům je to ovšem pořád ještě "slušný", tak aspoň jedna *.
Veronika
  23. 5. 2013, 22:14
Bola to moja prvá Brownova kniha a ostáva aj mojou najobľúbenejšou z jeho diel. Kniha má dej, spád, aj líniu. Niektoré pasáže som ani nedýchala.
včelka
  17. 4. 2012, 14:54
Tato kniha se mi moc líbila.Je v ní napsáno hodně věcí z fyziky a je vidět,že tomu autor rozumí.Film jsem viděla ale moc podle knížky není,až na děj... Opravdu dobrá knížka,čtivá a napínavá.Doporučuji,stojí za přečtení.
Ailees
  17. 1. 2012, 20:32
Andělé a démoni u mě zkrachovali na několika faktech - za prvé, protože jsem Šifru četla dříve a stejné dějové schéma mě dost rozladilo; za druhé, oba filmy na motivy Brownových románů byly dost otřesné; a za třetí, většinu času jsem se snažila z hlavy dostat obraz Toma Hankse jako Roberta Langdona, což mě odvádělo od příběhu samého. Mezi přednosti musím ale i zde počítat čtivost, spád a zajímavé téma. Navíc mě potěšilo, že se část příběhu odehrávala v CERNu (to se moc nevidí, aby se román zabýval fyzikálním problémem - i když notně populárně).
Fešná Bleška
  30. 8. 2014, 12:57
Tahle kniha mě chytla. A to asi ještě více než její známější dvojče Šifra mistra Leonarda. Nevím proč, ale je to tak. Kniha je dokonalá a i přes občasné nudné pasáže, které jsou však pro příběh hodně důležité se čte velmi svižně. Do napínavého příběhu je zapracováno spoustu historických i současných faktů, zejména pak vztahy mezi katolickou církví a čím dál tím propracovanější vědou. Kol do kol, tahle kniha ve všech ohledech převyšuje do nebe vychvalovanou Šifru. Možná právě proto, že je Da Vinciho kód tak známý, vás tahle kniha velmi mile překvapí, chytne a vyplivne až na strhujícím konci.
Casey
  28. 3. 2014, 14:52
Asi nejlepsi knizka o Robertu Langdonovi. Vytecne "stopovani" pachatele za pomoci pamatek. Vykaslete se na filmy s Tomem Hanksem a prectete si knizku!!! Je to neporovnatelny rozdil a v porovnani je to jako nebe a dudy!Film za moc nestoji, zato knizka je spickova.
analphabet
  1. 1. 2014, 22:27
Moje nejoblíbenější Brownovka. Tenhle styl je přesně pro mě. Myslim, že tuto knihu už nepřekoná, co se týče prvního dojmu a míry překvapení.
moonchild
  21. 9. 2013, 14:18
První jsem viděla film a pak se vrhla na knížku.Knihu jsem hltala doslova jedním dechem.Doporučuji všem kteří to ještě nečetli.
Desmond
  24. 2. 2014, 8:43
Četl jsem ji až po Šifře a Symbolu. Možná z toho důvodu mi přijde jako zatím nejslabší a nejméně zdařilá. Dlouhou dobu Langdon stojí jen opodál a nijak k ději nepřispívá. Výraznější prostor dostává až ve Vatikánu. Patrně je to způsobeno tím, že jde o Brownovu první knihu s Langdonem, v níž ještě netuší, co si může dovolit vůči čtenářům i svému hrdinovi. Robert tak v některých - často až velice nereálných - pasážích působí jako akční hrdina stylu Indyho Jonese nebo Lary Croft. To mi na profesora z Harvardu vůbec nesedí. Pokud to ale člověk skousne, dostane klasickou brownovku s klasickým schématem a klasickým luštěním dávných šifer.
Esther Darnett
  1. 12. 2013, 10:18
Je třeba brát to jako fikci, pak si člověk knihu užije. Je to čtivé i napínavé - na poli románu tomu nic nechybí.
Jokolo
  31. 3. 2013, 23:11
Pro fajnšmekry určitě lahůdka, prostředí a atmosféra knihy byly výborné, pro milovníky Říma či italské kultury to musí být super, jenže mně to po Šifře proste nepřinášelo nic nového. Ano, sice to pořád má ten samý dokonalý princip, v němž se stále a stále odhaluje šokující pravda, ale oproti jiným knihám se změnilo právě jen to skvělé prostředí a názvy umělců, jinak nic nového. Dobré, ale nic nového pod sluncem.
Zajdaanek
  2. 8. 2011, 0:32
Mám k této knize pouze jediné slovo a tím je DOKONALOST. Je to sice má první kniha od pana Browna, ale už teď vím, že je to PAN spisovatel. Knihu jsem doslova hltal a nemohl jsem se řádků nabažit. Některé věci jsou přehnané, to ano (třeba cesta z USA do Švýcarska během velmi krátké doby), ale musíme to prostě brát s nadhledem. Andělé a démoni mají u mě plný počet.
jamalka
  1. 2. 2010, 22:10
Slabá napodobenina U.Eca, která ani zdaleka nedosahuje kvalit jeho děl.
Manon
  14. 12. 2013, 20:44
Upřímně mi všechny jeho knihy připadají stejné. Sice stejně výborné, ale je tu fakt, že si nemůžu zapamatovat, která je která, tak nevím no.
Samael
  28. 3. 2013, 21:45
Robert Langdon je člověk který si se vším dokáže poradit a to především díky svému mozku a ne svalům.Strhující příběh skvěle naservírovaný Danem Brownem.
ideal_alien
  13. 2. 2016, 19:50
Brown mě nepřestává dostávat. Tahle jeho kniha je tak dobrá, okamžitě vás vtáhne do děje a už vás nepustí. Čte se skoro sama, navíc je to jedna z mála knih, u které můžu říct, že tenhle konec jsem skutečně nečekala.
honzik10
  30. 1. 2015, 10:03
Většina lidí tu píše, že je Brown skvělý spisovatel a Andělé a Démoni bezkonkurenční kniha...ale mě se kniha nelíbila. Mělo to plusy a mínusy. Plusy na knize byly to, že jste si nikdy nemohli být jistí průběhem, protože kdykoliv jste si mysleli, že to nějak je, v zápětí se stane něco jiného, co naprosto změní celý děj podle vás. Tohle bylo plus, a jako mínus byl ten nudný a roztahaný konec. To mě hodně naštvalo a celou knížku mi to zkazilo. Pokaždý už to mohlo prostě skončit, ale...ještě se do toho šoupla další blbost,která musela bejt vyřešená.Další mínus byly naprosto nereálné věci v knížce. To že byly v kilometrový výšce a pan Langdon si vezme jakousi desku a z té kilometrové výšky padá dolů, přímo do řeky a dokonce přežil, mi přišlo naprosto ujetý. Za tohle 2 hvězdy.
Alduin
  26. 3. 2014, 20:16
První dobrodružství profesora Roberta Langdona je velice chytlavé, čtivé a zajímavé. Některé situace mi připadají přitažené za vlasy, takže mi to k vysokoškolskému profesorovi, přestože kdysi sportovně plaval a i nyní je zdatný plavec, moc nesedí. Střetává se zde víra a věda, celé je to prolnuté konspiračními teoriemi s říznou akcí, lovestory samozřejmě také nechybí a ještě se stihne obvinit CERN ze satanismu. Hlavní záporák je vysoký představitel církve a tak, jak je to u Browna zvykem, se zde objevuje i jakýsi elitní zabiják. Problémy hlavního hrdiny s policíí jsou samozřejmostí. Celkově je to výborná kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného dobrodruha.
snedy
  27. 11. 2013, 12:42
Brown bohužel neumí psát komplexně postavy, což se právě v A&D projevuje místy až hrozivě - černobílost postav, hlavně těch hlavních místy dokáže rušit jinak plynulé čtení. Naopak je Brown mistr v míchání fikce a reálných faktů a v popisu luštění hádanek, které Galileo vymyslel. Jde vidět, že tady se Brown teprve rozkoukával, v Šifře jsou hádanky ještě o kousek propracovanější a upřímně mi tam přišly i logičtější a "uvěřitelnější". Největší problém ale mám s fenoménem Indiana Jonese - kdyby Langdon v příběhu nebyl, nic by se nezměnilo, naopak by přežilo o pár lidí víc. A konečné rozhodnutí Langdona mlčet a neprozradit pravdu ani komentovat nebudu, od tohohle rozhodnutí mi jeho (v dalších knihách série popisovaná) touha najít pravdu přijde dost směšná. Ale pokud jde o dobrodružný thriller s příchutí tajemství a spiknutí, nemám námitek. Takhle ano, prosím pěkně.
Hazakiros
  31. 10. 2013, 22:21
Andělé a démoni jsou pro mě zcela jednoznačně nejlepší Brownovou knihou. Film jsem naštěstí viděl až posléze, pročež mohu hodnotit dosti objektivně. Výborná zápletka, strhující děj, nečekané rozuzlení. Co víc si od thrilleru přát?!
spirlice
  11. 9. 2013, 20:26
Když Robert Langdon objeví důkazy o znovuobnovení starověkého tajného bratrstva známého jako Ilumináti – nejmocnější tajné organizace v historii – také čelí smrtelnému nebezpečí, které ohrožuje nejnenáviděnějšího nepřítele této tajné organizace: katolickou církev. Když se Langdon dozví, že hodiny na nezastavitelné časované bombě, kterou představují Ilumináti, pořád tikají, odlétá do Říma, kde spojí své síly s Vittorií Vetra, krásnou a záhadnou italskou vědkyní. Langdon a Vetra se vydávají na nepřetržitou cestu a dobrodružstvím nabitou honičku odehrávající se mezi zapečetěnými kryptami, nebezpečnými katakombami, opuštěnými katedrálami a dokonce do srdce nejuzavřenějšího trezoru na světě. Na své cestě sledují 400 let staré starobylé symboly, které znamenají jedinou naději pro přežití Vatikánu.
TajemnaM
  22. 11. 2011, 11:48
Dan Brown pro mě byl něco jako první autor jiné literatury, než té pro děti, kterou jsem začala číst, takže mám k němu takový zvláštní vztah. Jeho knihy nejsou špatné. A zrovna andělé a démoni patří mezi ty, které si ráda přečtu znova. Mám ji radši než Šifru, už jen z toho důvodu, že je zde více napětí a hlavní postavy se pohybují ve Vatikánu, do kterého jsem se vždycky toužila podívat.
dalimoni
  5. 4. 2011, 23:00
Četl jsem to jako poslední, i když byla napsána dříve než většina knih od Browna, z jeho knih se mi líbila nejmíň, sice je čtivá, ale ve srovnání s osatními knihami, mi připadá zdlouhavá, těšil jsem na konec, což u knih, které jsem četl předtím, mi tak nepřipadalo. Chvílemi i nuda, což nemůžu říct u ostatních knih Browna, hodnotím sice nadrpůměrně, ale všechny ostatní knihy od stejného autora se mi zdají čtivější. Dal bych 70%.
prostejenja
  8. 3. 2016, 17:02
Jak již bylo mnohými řečeno - pohodové, čtivé, nenáročné, dovolenkové čtení. Jen stejná kostra u všech Brownových románů je už pak poměrně nudná, předvídatelná a nezáživná.
Raggen
  12. 3. 2014, 20:42
Druhá kniha od Browna. A pro mě lepší! První jsem četla - jak jinak - Šifru. A ta mi nějak moc v hlavě neutkvěla. Možná to bude i tím, že jsem ji četla už dřív, ale stejně. Ilumináti v tomhle provedení, které Brown dal dohromady, mě prostě berou víc. Jasně, je to překombinované, nereálné a zhruba od půlky tušíte jak to dopadne. Ale mě se to prostě líbí. Děj má spád, sem tam vás něco probere z klimbání a nakonec to nějak dopadne... Proč ne! Oblíbená...
Jandovka
  27. 3. 2013, 10:04
Napínavé, až člověk nemůže ani jít spát a čte a čte až do rána. Nemám co vytknout. Kniha podle mého gusta. Snad občas je té mystiky a nedovysvětlených věcí trochu moc, ale pochopila jsem, že Dana musí člověk brát s odstupem.
Thriller s velkým T.
majkee
  28. 11. 2012, 14:36
I když se mi velmi líbí zatažení děje do švýcarské organiza CERN, tak mi celková nereálnost tohoto příběhu dost vadí. Nicméně je to velmi čtivé a trochu té astrofyziky tomu dává sťávu.
tynuska37
  28. 5. 2012, 19:49
Žádná Šifra mistra Leonarda, ach ne, ani v nejmenším. TOHLE je důvod, proč padnout Brownovi k nohám a se zbožnou úctou zůstat ležet...
Artep524
  24. 6. 2016, 9:18
Hodnotím pěti hvězdičkami. Mám chuť hned vyrazit do Vatikánu a všechna místa popisovaná v knize si prohlédnout na vlastní oči. Mimoto autor knihu okořenil dalším tajným společenstvím, tentokrát ilumináty.
kozel89
  23. 10. 2012, 14:16
Řekl bych, že je kniha i lepší než Šifra mistra Leonarda. Příběh v podstatě v podobné rovině ale o malinko lepší. Nepochopil jsem ale překopávky ve zfilmované verzi příběhu. Myslím, že kniha chytí každého fanouška tohohle žánru.

1 2 3