Dvaja talianski gurmáni

Profil knihy je v jiném jazyce

Dvaja talianski gurmáni

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3232-7

Ikar (2013) 978-80-551-3232-7 208

Táto fascinujúca kniha s vyše sto lákavými receptmi odkrýva podstatu talianskeho jedla tak, ako ho pripravujú skutoční Taliani. Prináša aj nezvyčajné kombinácie klasických jedál a ingrediencií a zoznamuje nás s vplyvmi a so zvykmi, ktoré sa stali súčasťou dnešného Talianska. Je nevyhnutnou príručkou pre každého vážneho záujemcu o taliansku kuchyňu.

Antonio Carluccio a Gennaro Contaldo odišli pred vyše tridsiatimi rokmi z rodného Talianska do Veľkej Británie. Tam sa stretli, istý čas spolupracovali a stali sa uznávanými odborníkmi na taliansku kuchyňu. V tejto knihe – napísanej k televíznemu seriálu BBC, ktorý poznajú aj slovenskí televízni diváci – putujú po svojej domovine, vracajú sa k vlastnému kulinárskemu dedičstvu, využívajú dávne i súčasné tradície a odhaľujú pravého ducha talianskej gastronómie.

Z anglického originálu Two Greedy Italians (Quadrille Publishing Ltd, Londýn) preložila Terézia Šinková.

#varenie
Gennaro Contaldo Gennaro Contaldo