Karpatské povesti

Profil knihy je v jiném jazyce

Karpatské povesti

Matica Slovenská
ISBN: 978-80-8115-113-2

Matica Slovenská 978-80-8115-113-2 144

Na potulkách povesťovou mapou tentoraz zájdeme až za hranice Slovenska a prejdeme tisíce kilometrov najrozľahlejším pohorím Európy. Mohutný oblúk Karpát začína už za Dunajom v Dolnom Rakúsku, ako chrbát pravekého jaštera sa vinie územím Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, jeho časti zasahujú do Čiech, Poľska, Maďarska. Známy zberateľ povestí nám nachystal vyberanú kolekciu tridsiatich tajomných príbehov z celých Karpát. Napríklad o tom, ako sa Karpaty zrodili, alebo ako spolu s Balkánom šantili v Čiernom mori a rozhnevali Poseidóna. Nazrieme do tajomstiev staroslávneho Devína i Dievčenského hradu, ktorý sa týči nad vinohradmi južnej Moravy. Prečítame si o Jánošíkovi i o slávnom Nikola Šuhajovi, navštívime čarokrásne rusalky na Visle, dozvieme sa, ako Vlad Tepeš, povestný Drakula, bojoval s Turkami, odkryjeme mnoho ďalších tajomstiev krásneho pohoria s bohatou históriou.