Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sharpův orel

96%
5 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sharpův orel Originální název: Sharpe´s Eagle
Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Nejnovější vydání:
Oldag - 2010
ISBN: 80-7411-023-8
Počet stránek: 299
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 41x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Oldag (2010) 80-7411-023-8 299

Osmá kniha série Richard Sharpe.

Děj dalšího pokračování slavné série Sharpových příběhů se odehrává v červenci roku 1809 a vrcholí bojem o španělské město Talavera. Sharpova malá skupina třiceti střelců je přiřazena k jihoessexskému pluku, kterému velí neschopný podplukovník Henry Simmerson. Navíc se tento pluk hodí svými zkušenostmi a výcvikem spíš pro ceremoniální přehlídky než ke skutečnému boji proti veteránům francouzské armády. Přesto generál Wellesley pověří jihoessexský pluk úkolem vyhodit do povětří důležitý most u Valdelacasy. Zásluhou Simmersonovy neschopnosti a arogance však mise končí drtivou porážkou po boji s francouzskými dragouny, v němž zahynou stovky britských vojáků, mezi nimi i kapitán Lennox, jeden z mála zkušených důstojníků. A právě umírající Lennox žádá Sharpa, aby se zmocnil „zlatého francouzského orla“, zástavy, které se dotkla ruka samotného císaře Napoleona, a odčinil tak hanbu ztráty zástavy vlastního pluku. V bojích, jež následují, se Sharpe mnohokrát vyznamenává a vyslouží si tím povýšení do hodnosti kapitána. Přesto musí i nadále čelit intrikám plukovníka Simmersona a ostatních důstojníků a zdá se, že si svou čest i hodnost může zachovat pouze tehdy, když se zmocní „francouzského orla“. (Založil/a: powell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 12. 2013, 22:31
Společně s Sharpovým triumfem můj nejoblíbenější díl série, právě díky myšlence navrácení cti za ukořistění nepřítelovy zástavy, zvláště takové, jakou je francouzský orel. Rozhodně se nejedná o lehký úkol pro Sharpa a jeho jednotku, ale Sharpe se ho samozřejmě bravurně zhostí - závěrečný boj je opět skvěle popsán, smekám před panem Cornwellem.
M.Hynecek
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 1. 2017, 23:54
Přes to, že je to 8. díl série, jedná se v podstatě o první knihu s Richardem Sharpem, kterou Cornwell vydal. Zatím, alespoň podle mého názoru, nejlepší "Evropský" díl, srovnatelný s dobrodružstvími v Indii (první tři díly).