Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pravidla oběti

88%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pravidla oběti
 Všechny obaly
Pravidla oběti
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Rules of Prey
Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-720-6
Počet stránek: 784
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 44x v přečtených
v knihovně 21x v knihovně
k přečtení 25x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2010) 978-80-7381-720-6 784 Knihy Pravidla oběti, Oběť ve stínu a Oči oběti vyšly jako omnibus.
BB art (2001) 80-7257-502-3 276

Řídí se vrah pravidly? Poruš ta svá!
Louis Vullion je sice právník, ale je šílený. Ví to o sobě a ví také, že léky, které mu doktoři předepisují, mohou jeho stavy vylepšit, ale nevyléčí ho. Naučil se s tím žít. Otec mu vštípil jedno pravidlo: musíš hrát s takovými kartami, jaké ti rozdali.
A Louis Vullion tedy hraje. Jen si k tomu vymyslel ještě další pravidla, aby ta hra byla o něco zábavnější. Když zabil první tmavovlásku, kterou nikdy předtím neviděl, napadlo ho první pravidlo z řady, která vznikala při dalších vraždách: Zabíjej vždy bez motivu. Jak přibývalo mrtvých tmavovlásek, přibývalo i pravidel. Nenechávej si zbraň, kterou jsi použil. Nepoužívej ustálené postupy. Nezanechávej po sobě hmatatelné důkazy.
Byla to pravidla, která byla pro vyhlédnuté ženy podstatná jen do té míry, že z nich dělala oběti. Pro vraha však byla životně důležitá, základní pravidla vraždy. Aby ta hra byla ještě zábavnější a aby svým protivníkům naznačil, že nestojí proti diletantovi, začal svá pravidla nechávat na lístečcích u mrtvých těl. Nikdy nezabíjej někoho, koho znáš, bylo další v řadě...
Lucas Davenport musí dodržovat pravidla jako málokdo druhý. Je členem oddělení vražd minneapoliského policejního sboru. Jenže žen, vražděných bez motivu, beze stopy po pachateli, bez důkazu, střídanými metodami, přibývá. Lucas Davenport začíná chápat, že má co dělat se šílencem a, o to hůř, se šílencem inteligentním a vynalézavým. A dochází stále blíž k přesvědčení, že když protivník dodržuje pravidla vražedné hry, jediný způsob, jak jej dostat, je začít porušovat svá vlastní, vnést do řádu hry chaos.
Od té chvíle se začíná smyčka kolem nebezpečného vraha podle pravidel lovu na dravce zvolna stahovat.
John Sandford (pseudonym amerického novináře, držitele Pulitzerovy ceny Johna Campa) zahájil před dvanácti lety tímto románem jednu z nejbrilantnějších sérií kriminálních příběhů 90. let. Smysl pro až reportážní detail, výstižný cit pro dialogy a především nebývalá zručnost v budování přímo hmatatelného napětí, to jsou hlavní rysy románové řady, jež už přerostla počtem svazků desítku, aniž podstatně snížila laťku nasazenou při startu. Toto je první setkání českého čtenáře s tímto zajímavým autorem i jeho policejním hrdinou a při pohledu do edičního plánu BB artu zjistíte, že není poslední. (Založil/a: powell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

maurarita
  17. 1. 2016, 13:26
Zajímavá kniha o právníkovi kterého nemoc nutí k pravidelnému užívání léků avšak jeho otec má jiné názory. Musí se žít tak jak nám osud určil.