Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tajná oběť

85%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tajná oběť
 Všechny obaly
Tajná oběť
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Secret Prey
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-269-5
Počet stránek: 720
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2013) 978-80-7461-269-5 720 Knihy Oběť v pasti, Nečekaná oběť a Tajná oběť vyšly jako omnibus.
BB art (2005) 80-7341-594-1 348

Daniel S. Kresge, předseda představenstva minneapoliské banky Polaris, je zastřelen během každoročního loveckého zájezdu se svými kolegy, když na posedu číhá na jelena. Vyšetřování se ujímá zástupce policejní ředitelky Lucas Davenport, mimo jiné proto, aby si odvedl myšlenky od rozpadajícího se vztahu se svou přítelkyní Weather Karkinnenovou. Ta byla v poslední Lucasově krvavé konfrontaci málem zastřelena, a protože se nedokážala smířit s násilím, které jeho život provází, odešla od něho se všemi svými věcmi s výjimkou jediné – zelených svatebních šatů, jichž se zřejmě nadobro vzdala.
Případ mrtvého bankéře se zdá být jasný: buď ho zavraždil některý z ambiciózních zaměstnanců, nebo nespokojená manželka, s níž byl v rozvodovém řízení. Postupně vše ukazuje na člena vedení banky Wilsona McDonalda, ctižádostivého tlouštíka z bohaté minnesotské rodiny, známého neurvalým chováním a týráním své ušlápnuté ženy. Navíc se zdá, že má na svědomí i několik záhadných úmrtí z minulosti, která mu shodou okolností vždy zajistila povýšení.
Když už je Lucas o jeho vině rozhodně přesvědčen, McDonalda nečekaně zastřelí jeho manželka Audrey, kterou Wilson předtím ošklivě zmlátil. Konec případu? Ne tak docela. Vláda teroru totiž pokračuje a stále víc se přibližuje k Lucasovi a kroužku jeho přátel – mimo jiné kdosi z neznámých důvodů zaútočí zápalnou bombou na Weather. Lucasovi nějakou dobu trvá, než přijde na to, zda a jak spolu tyto případy souvisejí… (Založil/a: powell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

illy
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 5. 2014, 8:25
Opět klasický Davenport, méně akční než minule. Klasické vyšetřování odhaluje pachatele ve druhé třetině knihy, neztrácí ale nic na tempu a napětí. Sandford je dobrý spisovatel, své řemeslo má v malíčku a pro tento žánr je tato serie "obětí" rozhodně nadprůměrná záležitost.