Nahá oběť

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-188-4

BB art (2008) 978-80-7381-188-4 293

Detektiv Lucas Davenport prožívá změny v osobním i profesním životě. Oženil se s lékařkou Weather, s níž už kdysi prožil milostný vztah, postavil nový dům a narodil se mu syn. Začal pracovat ve Státním kriminalistickém úřadu a je podřízen vrchní komisařce Rose Marii Rouxové, která si ho jako bývalá šéfová vzala s sebou, když přešla do státní sféry. Rouxová se stala hlavou Oddělení pro ochranu veřejnosti a spadá přímo pod guvernéra. Lucas má řešit případy, které jsou buď příliš komplikované, nebo politicky ošemetné, a mohly by ohrozit guvernérovu pověst.
Tentokrát Lucase povolali do Brodericku, aby vyřešil případ dvou nahých oběšenců - bělošky Jane Warrové a černocha Deona Cashe. Ve spojitosti s touto dvojnásobnou vraždou napadne každého, že jde o lynč. Tohoto slova se guvernér děsí, neboť takový případ by mohl negativně ovlivnit jeho politickou kariéru. Lucas si vzal na pomoc přítele Dela, který taky opustil řady minneapoliské policie a odešel do Lucasova nového týmu. Čím déle vyšetřují pozadí zvláštních vražd, tím se jim zdá všechno spletitější. Konečně se jim podaří vypátrat vraha, ale situace se nenadále zkomplikuje a vše se vyvíjí úplně jinak, než Lucas předpokládal. Současně odhalí v městě další zločin a zkoumá, zda spolu oba případy nesouvisejí. Zlom nastává, když dojde k napadení další dvojnásobné vraždě. Pak začne přibývat mrtvých z řad obyvatel městečka. Situace je kritická a nebezpečí hrozí téměř každému, kdo znal první dvě oběti. (Založil/a: powell)

Di.
  14. 2. 2014, 16:50
Po úvodní vraždě se děj trochu zpomalí a chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a začala se ve jménech orientovat. Trochu mi tam chybí vysvětlení některých vrahových pohnutek.