Entropia

Profil knihy je v jiném jazyce

Entropia

TRIO Publishing - 2012
ISBN: 978-80-89552-39-9

TRIO Publishing (2012) 978-80-89552-39-9 144

Druhá kniha Maroša Krajňaka, finalistu Anasoft litera 2012, nadväzuje na úspešnú prvotinu Carpathia (2011) v tom najlepšom zmysle slova a v mnohom ju ešte prekonáva. Príbeh plný fantázie, bizarných až halucinačných obrazov zachádza pod kožu historickej skutočnosti, súčasnosti aj čitateľovi. Prináša umelecky pôsobivý pohľad na následky udalostí nielen v Haliči v 20. storočí. Aj my si spolu s autorom môžeme klásť otázky, či možno ospravedlniť zločiny nezvyčajnými okolnosťami. Či môže jeden milosrdný čin a celoživotné pokánie zmyť krv z rúk hriešnika a spasiť jeho dušu. A či je fyzická smrť definitívnou hranicou, ktorá zbavuje človeka zodpovednosti... Vydajte sa s Entropiou na druhú výpravu do svojrázneho rusínsko-lemkovského sveta ponad priestor a čas a zažijete magický príbeh o vine a treste, o tajomstvách minulosti a možno aj budúcnosti.

Maroš Krajňak Maroš Krajňak