Stín temné královny - Žoldáci

Wales - 2007
ISBN: 978-80-86939-62-9

Wales (2007) 978-80-86939-62-9 229
Wales (1999) 80-902450-6-4 236

Zatímco na všech předchozích výpravách na Novindus Calis se svými muži proti vojsku Smaragdové královny bojoval, nyní se do vzdálené ostrovní říše vydal s opačným cílem - chce se i se svou speciálně vycvičenou kumpanií k jejímu vojsku přidat. Smaragdová královna se však mezitím rozhodla poněkud změnit pravidla najímání žoldnéřských skupin a tak svého primárního cíle Calisova jednotka dosáhne mnohem dříve, než by možná chtěla.
Pak už jde nejen o to zjistit, co Patathiané plánují, ale hlavně se s informacemi vrátit. Čirou náhodou se Calisově oddílu podaří nalézt dlouho hledané sídlo hadích kněží, ale současně zjišťují, že v celé záležitosti kolem Smaragdové královny je něco velmi, velmi v nepořádku...

Druhá kniha ze dvou. (Založil/a: powell)

LadysR2
  3. 4. 2015, 14:23
Nějak mám pocit, že je mi to celé povědomé a ještě ke všemu se mi stalo, že mě žádná z postav neoslovila natolik, aby mě zajímaly její další osudy.
Za mě průměrné 3/5 a to jen proto, že se kniha celkem dobře čte a přeci jen je to pořád Feist. A pokračování ještě zkusím. Třeba si to lepší autor šetřil na další díly.
kozel89
  23. 10. 2012, 14:28
Je zajímavé, že Feist napsal hodně knížek ale jeho knihy nejsou na jedno brdo. Opět se otevírá nový příběh a nejedná se o žádnou nadstavovanou kaši.