Mágia v Nás - Neuveriteľné schopnosti nášho tela

Profil knihy je v jiném jazyce

Mágia v Nás - Neuveriteľné schopnosti nášho tela

Timy - 2012
ISBN: 978-80-89311-31-6

Timy (2012) 978-80-89311-31-6 228

Teraz knihu otvorte a dozviete sa:
prečo obludná tvár otočená dolu hlavou vyzerá normálne a čo nám to prezradí o našom vnímaní, ako môžete vidieť röntgenovým pohľadom cez ruku a čo si príroda pri tom myslela. Prečo jablko chutí ako hruška, prečo niekedy nemáte toľko sily, aby ste zlomili zápalku, ako to, že si niekedy spomínate na to, čo sa nikdy nestalo.

Zoznámite sa aj s mnohými ďalšími javmi, ktoré vám odhalia, aké triky pri svojej práci používa naše telo a mozog.

Mágia využíva vedecké metódy pri vytváraní ilúzií na javisku. Podobné magické javy sa odohrávajú každú sekundu aj v našom tele – celkom nebadane. Mathias Fischedick ukazuje na jednoduchých a pozoruhodných experimentoch, ako sa tieto „zázraky“ dajú odhaliť a ako si ich môžeme uvedomiť.

Zároveň objasňuje vedecké súvislosti. Jeho výnimočné kúzelnícke predstavenie je nabité aha efektmi a fascinujúcimi poznatkami o tajomných silách pôsobiacich v ľudskom tele.

#záhady