Ronaldo - Posadnutý dokonalosťou

Profil knihy je v jiném jazyce

Ronaldo - Posadnutý dokonalosťou

Timy - 2012
ISBN: 978-80-89311-28-6

Timy (2012) 978-80-89311-28-6 232

Keď mladý portugalský hráč s ohromujúcimi kvalitami prišiel v roku 2003 do Manchestru United, kouč Alex Ferguson mu pridelil dres s číslom 7. Toto slávne číslo kedysi v tomto klube nosili takí hráči ako George Best, Eric Cantona či David Beckham. Ferguson nemal o svojom rozhodnutí najmenšie pochybnosti. A Cristiano Ronaldo nesklamal.

Cristiano Ronaldo v roku 2008 získal ocenenie FIFA ako najlepší hráč sveta a bolo to po prvý raz, čo si túto trofej vybojoval hráč anglickej Premier League. Aj po prestupe do Realu Madrid – za rekordnú sumu osemdesiat miliónov libier – Ronaldo pokračoval vo svojich streleckých výkonoch. Rivalita s hviezdou FC Barcelona Lionelom Messim nabrala väčšiu intenzitu.

Luca Caioli nám približuje príbeh globálnej futbalovej superhviezdy na ihrisku i mimo neho. Po prvý raz sa dozvedáme niektoré detaily zo života jedného z najväčších súčasných svetových futbalistov, ktorého ženie vpred nepotlačiteľná sila stať sa absolútne najlepším.