Návrat vyhnance

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Wales - 2006
ISBN: 80-86390-83-7

Wales (2006) 80-86390-83-7 273

Závěrečná kniha trilogie Konkláve stínů.

Vévoda Kašpar mířil velmi vysoko - o to hlubší byl jeho pád. Nyní byl z rozhodnutí Konkláve odvržen do vzdálené země, kde jeho moc, postavení, styky či bohatství nic neznamenají. Nemá nic než holé ruce, nezná jazyk místních obyvatel, zůstal osamocen uprostřed pustin, na samotném okraji pouště, obývané drsnými nomády.
Není ale z těch, kteří se vzdávají. A má nový cíl, mnohem skromnější, než byly jeho dosavadní plány: přežít. A pokud se mu to podaří, také se posléze pomstít Spearu Sokolovi... (Založil/a: powell)

Richie
  4. 2. 2014, 18:19
Tento závěrečný díl trilogie mě zpočátku moc nechytnul. Vyhnanství vévody Kašpara v Novindu bylo průměrné až nezáživné čtení a já si říkal, proč to Feist vůbec psal. Zhruba od poloviny knihy ale události začaly dostávat spád a závěr knihy byl naopak výborný a velmi napínavý. Příběh se posunul novým směrem a události náhle nabyly takového významu, že se to dotýká všech mocných nejen v Midkemii, ale i v ostatních světech.
Konec je překvapivý a opět trochu otevřený pro další rozvíjení příběhu - pravděpodobně v dalších sériích.
kozel89
  23. 10. 2012, 14:38
Příběh tentokráte o vyhnanství vévody Kašpara. Na povrch se dostává opět Sidi, který celé sérii přidává na kvalitě.