Tethys - Cesty za kouzlem vody

Tethys - Cesty za kouzlem vody

Naše vojsko - 2012
ISBN: 978-80-206-1315-8

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1315-8 280

Obsahem publikace Tethys – cesty za kouzlem vody jsou především reportážní črty a témata ze zemí na pobřeží Středozemního a Černého moře: Chorvatska, Francie, Tuniska, Řecka, Izraele, Kypru, Monaka, Malty, Ukrajiny, Turecka a Bulharska V knize jsou prezentována i témata z Polska, Belgie, Maďarska, Německa, Rakouska a Česka. Tethys - cesty za kouzlem vody volně navazuje na publikace Thalassa – Evropou v kapce vody (NV 2007) a Mare Nostrum – za tajemstvím Středozemního moře (NV 2011). Knižní trilogie Mirka Bráta si klade za cíl popis zajímavých míst v mediteránském geografickém prostoru a v zemích Evropy, přičemž jednotícím úhlem pohledu je zejména vodní prostředí v přirozených i umělých biotopech. Moře, řeky, písníky i akvária – všechna tato prostředí jsou pro autora knihy inspirací pro rozvíjení témat vztahů člověka a vody. Publikace Tethys – cesty za kouzlem vody uzavírá dlouholeté aktivity projektu Mare Nostrum, jehož cílem bylo vydání zmíněné knižní trilogie. Tato publikace i celá knižní trilogie (Thalassa – Mare Nostrum - Tethys) jsou určeny všem, kteří rádi cestují, zajímají se o historii, přírodu, potápění, fotografování a svět pod vodní hladinou.