Portrét starého umělce

Portrét starého umělce
Originální název: Portrait of an artist, as an old man

Ottovo nakladatelství - 2000
ISBN: 80-7181-442-3

Ottovo nakladatelství (2000) 80-7181-442-3 256

Kniha objevena v pozůstalosti.

Liwilterhage
  11. 5. 2012, 18:29
Zajímavé úvahy stárnoucího autora, který má před sebou nelehký úkol - napsání alespoň ještě jednoho titulu, který by byl minimálně tak dobrý jako jeho předešlé knihy a byl by především obsahově něčím zcela novým. Jaké to je mít tzv. autorský blok.
Velice mě zaujala prostřední část - přednáška s názvem Literatura zoufalství, protože pokud se nad tím člověk zamyslí, něco na tom bude. A domnívám se, že to platí nejenom v literatuře, nahlédněme například do oblasti hudby. Nic nebudu prozrazovat.
Jelikož se v knize vyskytují autobiografické prvky autora - doporučuji knihu čtenářům, kteří se zajímají o Josepha Hellera více - o jeho život, spisovatelský rozvoj, vývoj. Určitě si ji nevybírejte pokud jste od něho ještě nic nečetli. Spíše si ji nechte až na konec. Jako zakončení jeho tvorby.
Cairo
  8. 1. 2012, 8:21
tahle kniha se mi nelíbila. Objeví se v ní mnoho nástinů témat, která již sice "stárý umělec" Heller více méně napsal, ale byly by to skvělé a zábavné knihy, ale tohle... přišlo mi to jako Hellerův povzdech, že už nemá, co by řekl... navíc mi vadila laciná vulgarita... nelíbilo