Do temného království

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Wales - 2007
ISBN: 80-86939-36-0

Wales (2007) 80-86939-36-0 314

Druhá kniha trilogie Válka Temných.

Konkláve stínů zmařila pokus Nočních dravců zatáhnout Velkou Kesh do občanské války a dokončuje akce s cílem definitivně vymazat cech vrahů ze světa. Nicméně současně s tím, jak likvidují poslední zabijáky, musí si Pug a jeho spojenci položit stále naléhavější otázku: kam vlastně zmizel Leso Varen?
Odhalí, že šílený mág uprchl na Kelewan a skrývá se mezi nejmocnějšími muži a ženami Říše, ve shromáždění Ctihodných. A vzápětí se Pug dozvídá, že Dasatové, nejzuřivější bojovníci v celém známém vesmíru, se připravují k invazi na oba jeho světy - na Kelewan i na Midkemii.
Ve snaze zachránit budoucnost obou říší se Pug a další členové Konkláve musí vydat do jiné roviny reality, na nejtemnější světy, jaké lze jen objevit: do samotného srdce říše krvežíznivých Dasatů. (Založil/a: powell)

Richie
  12. 2. 2016, 13:21
V tomto díle autor odkrývá další svět - svět krutých Dasatů. Již tradičně byla první polovina knihy poněkud slabší, navíc se rozvíjelo několik (až příliš) dějových linek, a to také nepřispělo k lepší čtivosti. V druhé části knihy děj trochu nabyl na spádu, ale i tak si myslím, že tento díl byl o něco méně kvalitní, než jiné Feistovy knihy. Stále to je velmi dobré čtení, ale u Feista jsem přece jen zvyklý na větší kvalitu a napínavost příběhu. Snad závěrečný díl trilogie bude napínavější. 65 %
kozel89
  23. 10. 2012, 14:40
První kniha u které mi přišlo, že kvalita knih pana Feista jde mírně dolů a poprvé se mi stalo, že mě Feistova kniha nudila. Dočetl jsem ale řadím jí jako nejslabší Feistovu knihu vůbec.