Zloba šíleného boha

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Wales - 2009
ISBN: 80-86939-70-4

Wales (2009) 80-86939-70-4 429

Závěrečná kniha trilogie Válka Temných.

V posledním dílu trilogie Válka Temných již nejsou v ohrožení jen životy obyvatel Midkenie a Kelewanu, ale následky krvavého střetu mohou zasáhnout i do rovnováhy všech ostatních existujících světů. Přiblížil se čas zkázy, kterému svou magii i ostří nabroušených čepelí nastaví hrdinové, jimž nezbývá než se vlastními silami pokusit zvrátit běh událostí.
Tak se členové Konkláve, Magnus se svým otcem Pugem v doprovodu Isalánce Nakora vydávají na velmi riskantní a zdánlivě šílenou misi na území obsazená a obydlená přisluhovači Temného boha, neboť je to jediná možnost, jak se v posledním zoufalém vzepětí sil pokusit zachránit sebe, Midkénii, Kelewan a nakonec i celý vesmír... (Založil/a: powell)

Richie
  27. 6. 2016, 21:17
Vynikající zakončení série a možná celé ságy o Midkemii, Kelewanu a dalších světech. Od počátku až do konce měl příběh svižný děj, postupně se rozplétaly všechny záhady a řešily problémy a konflikty, z nichž mnohé byly nastoleny již v prvních knihách a sériích o Midkemii. V příběhu dostali prostor téměř všichni hlavní hrdinové předchozích dílů a zde se také jejich osudy zakončily. Tentokrát neměl děj žádné hluché místo, akce střídala akci, magie se používala se stejnou intenzitou jako meče a jiné zbraně. Závěrečné bitvy byly opět monumentální, rozhodovalo se o celých světech.
Pokud jsem měl k některým předchozím dílům výhrady, tímto dílem Feist vše napravil a já s napětím knihu zhltal během dvou dnů. 90 %
kozel89
  23. 10. 2012, 14:41
Zakončení další ságy. Jak už jsem psal u minulého dílu, kvalita šla dolů i když u Zloby šíleného boha se zase trošku zvedla. Nicméně nehodnotím knihu jako extra dobrou.
Tealc
  29. 11. 2015, 14:32
Pro mne snad dosud nejlepší kniha v celé sérii! Od začátku do konce napínavé, místy jsem se neubránil dojetí.