Šanca na šťastie

Profil knihy je v jiném jazyce

Šanca na šťastie

Aktuell - 2012
ISBN: 978-80-89153-93-0

Aktuell (2012) 978-80-89153-93-0 352

Dana Stellgartenová bola po celý svoj život milá a priateľská. Ale odrazu aj pre ňu nastáva čas bolesti a trápenia. Po rozvode sa musí vyrovnávať s nedostatkom peňazí, deti trpia odchodom otca a k tomu sa pridá jej pubertálna neter, ktorá neznáša svoju autoritatívnu matku a odíde z domu. Dana sa snaží vyrovnať so situáciou, robí, čo môže, len aby dala všetko do rovnováhy. Ale čo sa to vlastne všetko deje? Dvanásťročná Morgan asi trpí bulímiou a sedemročný Grady má problémy v škole a vyhýba sa priateľom. A ona sama? Hľadá si prácu, nadväzuje nové kontakty, ale nepociťuje spokojnosť. Nahlodávajú ju pochybnosti: Som dosť dobrá pre mojich priateľov? Som dosť pekná pre iného muža? Som perfektná matka? Aj napriek týmto ťažkostiam sa Dana postupne začleňuje do nového života. Spoznáva svoju silu a akceptuje svoje slabosti, ba dokonca sa odvažuje pomýšľať na nový vzťah. Z milej, dobrosrdečnej Dany sa postupne stáva zrelá žena, ktorá vie, čo chce. Zistí, že v živote nie je nič dôležitejšie, ako byť k sebe bezvýhradne úprimný, vziať osud do svojich rúk a žiť podľa svojho presvedčenia.

Juliette Fayová píše vtipne, s citom a hlbokou znalosťou veci o tom, ako možno zvládnuť nečakané okolnosti a sklamania v živote. Dana je nevšedným príkladom bežnej manželky a matky, ktorá nájde svoj vlastný hlas a vnútornú silu vo chvíľach, keď ich najviac potrebuje. Živé dialógy a hlboký prienik do emocionálneho sveta románových postáv robia z Juliette Fayovej autorku, ktorá píše s bravúrou, inteligenciou a dušou.