Návrat do Chatrče

Profil knihy je v jiném jazyce

Návrat do Chatrče

Tatran - 2012
ISBN: 978-80-222-0618-1

Tatran (2012) 978-80-222-0618-1 196

Všetkým, ktorí si našli čas na prečítanie a preštudovanie Chatrče, ako aj tým, ktorí si kúpili niekoľko výtlačkov tejto knihy alebo hneď celý kufor, či dokonca viac, posunuli ďalej a poslali mi v mailoch svoje úžasné príbehy, chcem povedať: „Ďakujem Vám a prosím, prečítajte si Návrat do chatrče, táto kniha je práve pre Vás Baxter sa podujal na neuveriteľnú úlohu – poznávať podstatu a charakter Boha, ktorý sa so mnou stretol v mojej chatrči.“
Prešlo už zopár rokov odvtedy, čo som sa uprostred zaneprázdnenosti vo svojich troch zamestnaniach a v hektike každodenného života usiloval do Vianoc dopísať príbeh pre svojich šesť poväčšine dospelých detí. Myslel som si, že im staviam čln, viete, taký s jedným párom vesiel, v ktorom by bolo práve toľko miesta, aby v ňom mohli po dvojiciach vyplávať na jazero. Na všeobecné a moje prekvapenie vyšiel z toho ohromný tanker, ktorý si doteraz brázdi cestu oceánom ľudskosti a zanecháva za sebou obrovskú stopu. Ak zazriete meno tejto lode, zistíte, že sa volá „Boží zmysel pre humor.“
Chatrč vyvolala veľkú a v prevažnej miere pozitívnu odozvu. Len prostredníctvom e-mailov som dostal viac než stotisíc príbehov o tom, ako táto kniha poznačila životy vzácnych mužov a žien na rozličných cestách. Doposiaľ nemám ani jeden negatívny komentár alebo nepriaznivé hodnotenie od ľudí pôsobiacich v pomáhajúcich profesiách, teda od tých, ktorí sa reálne venujú liečbe blížnych v rámci psychológie, duchovnej formácie, krokových programov, psychiatrie, pastoračnej starostlivosti
a podobne. Títo liečitelia si cenia, že niečo skutočne zaberá a prináša určitú hodnotu a pomoc tým, o ktorých sa starajú.
WM. PAUL YOUNG