Môj štát - moja vlasť

Profil knihy je v jiném jazyce

Môj štát - moja vlasť

Perfekt - 2012
ISBN: 978-80-8046-595-7

Perfekt (2012) 978-80-8046-595-7 216

Kniha o poprednom slovenskom a európskom historikovi Prof. PhDr. Matúšovi Kučerovi, DrSc., ktorá obsahuje okrem najlepších materiálov jeho článkovej tvorby o vzniku Veľkomoravskej ríše aj najzaujímavejšie medzníky vo vývoji dejín Slovenska a Slovákov z pohľadu historika. Celá jeho publikačná aktivita sa opiera o dôkladné štúdium historických prameňov, no popri vedeckej presvedčivosti je charakteristickou črtou jeho textov živý, pútavý a zrozumiteľný jazyk, ktorým si autor získal nielen odborné, ale i široké laické čitateľské zázemie. Matúš Kučera je priekopníkom historiografie neuzatvárajúcej sa do akademických klišé, ale provokujúcej svojich súčasníkov k hľadaniu pravdy o sebe aj poznávaním dejín svojho národa, svojej krajiny, svojho štátu.
Publikácia je príspevkom vydavateľstva Perfekt k osemdesiatemu jubileu autora, spisovateľa, vedca, diplomata, štátnika a k 20. výročiu vzniku Slovenskej republiky.