Stůl plný dobrot

Stůl plný dobrot

TeMi CZ - 2012
ISBN: 978-80-87156-71-1

TeMi CZ (2012) 978-80-87156-71-1 136

Byla jednou jedna obyčejná městská rodina a ta prožila neobyčejnou dovolenou. Ne u moře, ne v horách, ne v bůhvíjakých dálavách, ale v domácích luzích na báječné samotě uprostřed lesů, plných hub, borůvek a přírodních krás. A ve společnosti několika svérázných bodrých starousedlíků, ale především legendární dobrosrdečné tety Růži, která báječně vařila. Den co den se tam prostíral stůl plný dobrot, den co den byl naplněn spoustou chuťových zážitků a lidské pohody. Z této pohody pak vznikla tato neobyčejná kuchařská knížka, v níž se recepty prolínají s vyprávěním o nevšedních příhodách z místa činu. Její autorka Aida Brumovská je známá širokým tvůrčím záběrem: proslula jako autorka písňových textů (zejména pro Evu Olmerovou), povídek, reportáží a fejetonů, jež publikuje časopisecky již přes čtyřicet let. Její spisovatelské konto obsahuje i řadu úspěšných beletristických knih s pestrou tematikou - především o ženách, i těch mladších, a o zvířatech a lásce k nim (Když stromy rostly do nebe, Láska má jméno Satan, Satan je můj, Láska s vůní koňské hřívy, Jak se kamarádí s kočkou, Život bez psa – život pod psa, Krájení snů, Krátký sen o Superstar, pohádky Příběhy od Pavoučího kamene). Stůl plný dobrot vyšel poprvé před dvaceti lety a byl beznadějně rozebrán.