Dámy, koniec trapasom!

Profil knihy je v jiném jazyce

Dámy, koniec trapasom!

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-3180-1

Ikar (2012) 978-80-551-3180-1 264

Môžete očariť každého a dosiahnuť všetko, čo chcete, ak sa viete náležite obliecť.

Móda je potvora. A my jej veríme. Ibaže jedného dňa– ups... Keď sa zo všetkých síl usiluješ byť hviezdou, pritrafí sa ti faux pas. Pýtaš sa, ako sa to mohlo stať, veď sa nosí všetko!!! Takmer každá dáma, slečna, pani na Slovensku sa rada parádi. My Slovenky máme v parádení záľubu. Časy sa zmenili, ale toto každej z nás z folklóru zostalo. V priebehu roka vidíš tisícky reklám „kúp si to!“ Počúvaš definíciu, že móda je hra. Čítaš rôzne tirády o móde, čo je viac „novoňavkovaná bieda“ ako slovo o štýle. Výdavky na reklamu už prevyšujú výdavky na školstvo... Ako si máš s tým všetkým poradiť? Väčšina vecí má zrozumiteľný návod. Aj vyznačenú záručnú lehotu. Len na oblečení dátum spotreby ani návod na použitie uvedený nie je. A tak sa obliekame, ako príde – aj hore nohami, aj po záruke. Kto sa v tom má vyznať!
Nestačí si predstaviť len tak pre seba, kedy dostávam komplimenty? A kedy som šliapla vedľa?
Móda je jeden veľký vtip, a nie každý vie vtipy rozprávať. Ale smiať sa dokážeme všetci... Tak si uži túto zbierku trapasov, veď nikto učený z neba nespadol. Emma.

Knihu ilustrovala Katka Holková.