Hra s bábikami

Profil knihy je v jiném jazyce

Hra s bábikami

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-3107-8

Ikar (2012) 978-80-551-3107-8 328

Román Hra s bábikami sa odohráva zväčša v bartislavskom Istropolise, kde práve uvádzajú slávny muzikál. Režisér Jakabovič sa s celým súborom teší z úspechu,
až kým nezačnú miznúť atraktívne účinkujúce. Spočiatku to vedenie pripisuje mladosti a nezodpovednosti herečiek, vybratých v konkurzoch, až kým vo Viedni nevytiahnu z Dunaja telo mladej ženy. Jakabovič sa postupne dozvedá, čo všetko sa v kompany robilo za jeho chrbtom. Dlho netušil o existencii luxusného bytu v centre Viedne, v ktorom ukájali herečky chlípnych sponzorov. Keďže sám si rieši vlastný ľúbostný trojuholník, uniká mu zvláštny vzťah zboristky Marilyn a ruského tanečníka Maxa. Takisto netuší, čo má spoločné bývalý generál Alexej Fomin, žijúci vo Švajčiarsku, s producentmi muzikálu. Spamätá sa, až keď si uvedomí nápadnú podobu zmiznutých dievčat. Keď začnú celú záhadu vyšetrovať rakúski a slovenskí kriminalisti, hrozí, že nad muzikálom a celým súborom sa navždy zatiahne opona.

mirec88
  25. 8. 2014, 21:51
Že vraj triler. Nuda to je, nuda a ešte raz nuda. Veľké množstvo postáv a nič sa poriadne nedeje. Ani som ju nedočítal, strata času.