Soumrak stíhacích dvouplošníků - Zimní válka 1939-1940

Soumrak stíhacích dvouplošníků - Zimní válka 1939-1940

Naše vojsko - 2012
ISBN: 978-80-206-1273-1

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1273-1 246

Kniha je věnována nasazení stíhacích dvouplošníků během zimní války – krvavého střetnutí mezi Stalinovým Sovětským svazem a sousedním Finskem. Šlo o skutečný boj finského Davida proti bolševickému Goliáši. Publikace popisuje nasazení stíhacích dvouplošníků v širších souvislostech leteckých bojů zimní války. Zařazeny jsou monografie stíhacích dvouplošníků z výzbroje finského vojenského letectva, mnoho tabulek věnovaných jednotlivým leteckým typům, vysvětlivky a fotopříloha.

Gallienus
  8. 5. 2015, 19:18
Velmi dobrá kniha o Zimní válce a především leteckých operacích, o těch jsem měl jen velmi povšední znalosti, autor to změnil...
Na literaturu faktu se kniha velmi dobře četla, slušný poznámkový aparát, který dává prostor oběma stranám, toho si u těchto prací cením. Byl bych velice rád, kdyby autor napsal další knihu o Pokračovací válce mezi Finskem a Sovětským svazem(1941-1944), taková práce není bohužel u nás zatím dostupná(myslím v češtině).