Housle pod vodou- Rybářské povídky

Housle pod vodou- Rybářské povídky

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-86546-85-8

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-86546-85-8 64

Luděk Švorc je hlavně rybář, fotograf, básník světel, stínů i slov, romantik a kamarád snad všech dobrých duší, které na tomto světě pobývají. Do časopisu Rybářství, který patří mezi historicky nejstarší média v našich zemích, protože vychází od roku 1897 přes tři staletí, přispívá fotografiemi a články spoustu let. Jeho fotografický i beletristický vklad do života kolem vody je nezaměnitelný. Slova Luďka Švorce jsou totiž takové, jaký je on sám. Laskavé, lidské, vtipné, prostě milé. Začtěte se do jeho příběhů a uvidíte sami! „Jakékoliv dílo musí být zředěné životem,“ řekl. „A nejde jen o to, najít krásný kout někde u vody, počkat na světlo a zmáčknout spoušť. Je potřeba vystihnout atmosféru toho kterého místa. Fotografií i slovem.“ A to chce trpělivost a představivost. „Za fotkou i příhodou jsem schopen jít světa kraj.“