Na smrť

Profil knihy je v jiném jazyce

Na smrť
Originální název: Na smrť
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-3170-2

Ikar (2012) 978-80-551-3170-2 376

Mrazivý triler o priateľstve a láske, ktoré sa zmenili na smrteľnú nenávisť.
Dvaja nerozluční priatelia vyrastajú koncom dvadsiatych rokov minulého storočia v malom slovenskom meste. Po tragickej udalosti sú nútení utiecť do zahraničia a opustiť dievča, o ktoré súperia. Jeden emigruje do New Yorku. Stane sa pešiakom obávaného židovského gangu, zažije krvavú vojnu najmocnejších mafiánskych rodín a stúpa v hierarchii podsvetia. Druhý sa ocitne v Mníchove, kde ho zverbujú do nacistickej tajnej služby. Zúčastní sa na mnohých vražedných akciách a postupne sa mení na beštiálneho dôstojníka SS. Po vypuknutí vojny sa opäť stretávajú. Vydrží ich priateľstvo ťažkú skúšku – alebo sa z nich stanú nepriatelia na život a na smrť?
Nenechajte si ujsť prvú časť dvojdielneho románu Na smrť od autora bestsellerov a majstra napätia Jozefa Kariku. Prináša epickú ságu so strhujúcim dejom, ktorý vám nedovolí vydýchnuť.

companerita
  26. 1. 2016, 10:00
Od pána Kariku je to prvá kniha, ktorú som čítala a to som ešte netušila, že vyjde aj pokračovanie knihy s názvom Na smrť II. Brilantný výkon autora. Je vidno, že spisovateľ je študovaný a neuveriteľne sčítaný. Ide o vojnový román plný násilia, krutých scén. Majstrovsky písané dielo a dovolím si tvrdiť, že táto publikácia sa stala jednou z mojich obľúbených. Nie je to len blud, fikcia, ale overené fakty, čo sa týka historických udalostí, spôsobov, krutovlády vtedajšej doby. Praktiky esesákov v koncentračných táboroch Vám vyrazia dych. Táto kniha určite nie je určená pre slabé žalúdky. Avšak nesmieme zatvárať oči pred históriou a preto by som túto knihu odporučila aj z hľadiska všeobecného prehľadu. Pripomeňme si dobu vojnových 40-tych rokov, ktorá tu naozaj bola.