Star Trek - Doktorovy rozkazy

Originální název: Star Trek - Doctor's Orders

Netopejr - 2002
ISBN: 80-86096-52-1

Netopejr (2002) 80-86096-52-1 276

Když dr. McCoy zase jednou bručí něco o tom, jak by měla být Enterprise vedena, rozhodne se kapitán Kirk, že doktorovi nechá velení, zatímco on sám dohlíží na rutinní diplomatickou misi. Kirk se transportuje na podivnou planetu přezdívanou 'Muší hovínko', aby se zúčastnil jednání o jejím přijetí do Federace, a nechá dr. McCoye, aby si užil své nové autority. Doktor ale brzy zjišťuje, že velení je meč s dvojím ostřím, když Kirk zmizí beze stopy. Zoufale se snaží lokalizovat svého kapitána a dostává se pod tlak Hvězdné flotily, která požaduje, aby situaci okamžitě vyřešil. Celá věc se dál zkomplikuje, když přiletí Klingoni a tvrdí, že oni mají na planetu nárok. Pak je všechny začne ohrožovat jiná, nebezpečnější síla a dr. McCoy a Enterprise jsou náhle nuceni čelit cizí flotile v bitvě, v níž nemají žádnou naději na vítězství. (Založil/a: powell)

Diane Duane Diane Duane
*18.05.1952

Neferit
  30. 7. 2011, 18:11
Dávám pět hvězdiček, protože tato kniha mě nadchla úplně maximálně. McCoy neustále rýpe do Kirka - a Kirk se rozhodne mu to vrátit tím, že mu předá velení. To by to ale nebylo ono, kdyby se hnedle něco nestalo. Četla jsem to v překladu i v originále a pokaždé jsem se parádně bavila. Akorát, když si čtu o té knize tady, tak mi nesedí to "Muší hovínko". uznávám, *Mušinec* je vlastně to samé - ale podle mě zní o dost líp.