Jeruzalémský masakr

Originální název: Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-933-2

Triton (2007) 978-80-7254-933-2 160

Atentát na papeže je banalita, která nevyvede Johna Francise Kováře z míry. Dokonce si zajistí v chrámu svatého Petra místo v přední řadě, aby zhodnotil práci profesionálů. Jenomže řev motorové pily a plátky masa naporcovaného papeže slouží jako vstupenka k jinému představení: únosu Ježíše Krista! To je něco, do čeho se musí JFK se svými kolegy vložit. Tím spíš, že únoscem nemá být nikdo jiný, než SS obersturmbannführer nacistických Waffen SS, proslavený brilantním únosem Benita Mussoliniho. A pokud mise skončí pro JFK fiaskem, svět se změní a černý Otto nastoupí na Johnovo místo. Vyhazov je to poslední, s čím si John F. Kovář dělá starosti.
Svůj svět si musíme zasloužit! (Založil/a: powell)

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

Budulman
  27. 7. 2013, 21:18
Podle komentářů jsem čekal bůhví co, začátek jsem se musel opravdu nutit přelouskat, docela rozpačitě jsem četl další a další větu, chvilkama mi vrtalo hlavou, jestli to Ondřej Neff myslí vážně, chvilkama jsem si říkal, jestli to autoři serie vůbec před vydáním četli, jestli si dělá z celé serie jen srandu, nebo jestli je tahle "satira" cílená, ale nakonec jsem dočetl...
Abych pravdu řekl, druhá půlka byla už o něco "serioznější", jestli se tenhle výraz dá vůbec použít, každopádně, člověk se alespoň dozvěděl několik detailů z historie :o)
Celkově je to solidní mišmaš s totálně urychleným a podivným koncem, jakoby se autor snažil naznačit, že kdyby tenhle díl vůbec neexistoval, vlastně by se vůbec nic nestalo...
Lida
  21. 11. 2016, 15:23
Perfektní díl. Jeden z nejlepších z celé série. U žádného jiného jsem se tak nezasmála. Nebrala jsem to vůbec vážně a bavila jsem se od začátku do konce.
Mr.Filch
  2. 4. 2011, 19:19
Nejhorší díl z celé série, Neff je úplně mimo. Všechny ostatní díly jsou nadprůměrné, tohle je brak. Akorát křesťanský výplach, děj celkem žádný. Závěr tak na facku.