Intimita zla

Profil knihy je v jiném jazyce

Intimita zla

TRIO Publishing - 2012
ISBN: 978-80-89552-22-1

TRIO Publishing (2012) 978-80-89552-22-1 308

Nikto nás nezbavil povinnosti hľadať, je jedno, či sa nám to, čo nachádzame, páči alebo nie a či sme tomu aj schopní uveriť. Nezáleží na čase, život nemá diely ani časti, to len knihy si dovolia prerušovať dych žitia, zastavujú obrazy, ktoré by sa inak stratili. Imaginácia je často bezzubá, akoby nejestvovala, kdekto si namýšľa, že život je náhoda, zhluk agnostických zásad, že nie je o čom podávať svedectvo. Neviditeľné veterné mlyny, ktoré z ničoho mleli prepotrebné nič, sprivatizovali tí s patentom na pravdu a premiestnili ich na bezveterné polia. Tam poháňajú mlyny vlastným dychom, z prázdnych slov melú prázdne slová, predstierajú, že o Bohu vedia všetko, ale to, čo vedia, mnohých len presviedča, že ich Boh neexistuje. Ale kde je vietor? Musel predsa byť, inak by veterné mlyny nevznikli, nikto by sa nenamáhal preniesť ich na bezveterné miesto, aby zatajil, že ich stvoril pohyb...

Odkaz pre čitateľa: Ani v tejto knihe sa autor nezbavil povinnosti vymýšľať si, aj tentoraz sa všetko zrodilo v jeho fantázii. A ak sa v postavách či dejoch opísaných v tejto knihe niekto nájde, za to je naozaj zodpovedná len fantázia čitateľa.